ظرفیت ۲۰ میلیون زائر و مسافردرسال  نقطه قوت استان  خراسان شمالی است

استاندار خراسان شمالی با انتقاد از عدم استفاده از ظرفیت ۲۰ میلیون زائر و مسافری که وارد استان می‌شوند٬ گفت: کشاورزی و گردشگری اولویت های توسعه خرساان شمالی هستند.

به گزارش شرق24:محمدعلی شجاعی امروز در شورای اداری استان با اشاره به حضور همه جانبه و با اقتدار مردم در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: مسئولان باید تمام وقت و دغدغه خود را برای مردم خرج کنند و اگر خدایی نکرده این وقت برای رفاقت و جناح بازی هزینه شود عین ظلم و خیانت به مردم است.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی باید شیوه اداره کشور را تغییر دهیم افزود: با توجه به شرایط ویژه کشور و اینکه تحریم‌ها بر هیچ کس پوشیده نیست باید تغییر رویه مدیریت کشور را در دستور کار قرار داده تا از این شرایط خارج شویم که این مهم در خراسان شمالی در حال رقم زدن است.

استاندار خراسان شمالی با تاکید بر استفاده حداکثری از منابع محدود در استان تصریح کرد: امید است با تشخیص اولویت‌ها مسیر را به گونه‌ای طی کنیم که حداکثر استفاده را از همین منابع محدود داشته باشیم.

وی در ادامه به ورود بخش خصوصی در استان جهت ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در راستای توسعه اشاره کرد و بیان داشت: تا زمانی که پای بخش خصوصی به میدان و استان باز نشود خبری از سرمایه گذاری و اشتغال در استان نیست لذا باید در راستای جذب سرمایه بخش خصوصی داخلی و خارجی نهایت تلاش را انجام دهیم.

شجاعی با بیان اینکه اولویت نخست استان بر اساس سند توسعه کشاورزی و اقتصاد روستا و اولویت دوم گردشگری است خاطرنشان کرد: سالیانه بیش از 20 میلیون مسافر از راه‌های استان تردد می‌کنند که اگر نتوانیم از ظرفیت عبور این 20 میلیون نفر درآمدزایی نکنیم نشانه ناتوانی ما خواهد بود.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به عزل و نصب مدیران در شهرستان‌ها خطاب به مدیران استانی افزود: با توجه به اعتدالگرایی تمامی فرمانداران شهرستان‌های استان مدیران استان در انتصاب مدیران شهرستان‌ها حتما با فرمانداران هماهنگ باشند.

وی در این خصوص ادامه داد: اگر مدیران در عزل و نصب ها تحت تاثیر فشارها و مسائل سیاسی قرار بگیرند بنده به طور جد به قضیه ورود پیدا می‌کنم چراکه مبنای فعالیت‌ها و انتخابات ما باید بر اساس شایسته‌سالاری باشد.

شجاعی در ادامه با اشاره به مشکلات و شرایط ویژه معلولان در استان خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی موظف هستند که شرایط ویژه‌ای را برای زندگی بهتر معلولان و کاهش دغدغه این قشر تدبیر کنند.

استاندار خراسان شمالی بار دیگر از عدم اجرای مصوبات جلسات گذشته استان به ستوه آمد و اضافه کرد: متاسفانه هیچ‌کدام از مصوبات جلسات مرتبط با رسیدگی به امور معلولین استان با دستگاه‌های راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و بانک‌ها جنبه اجرایی پیدا نکرده  لذا مدیران توجه داشته باشند که اگر قصد اجرای برنامه‌ای را ندارند جلسه را منعقد نکنند چراکه دیگر جلسه بی‌مورد در استان نباید تشکیل شود.

نظرات

ارسال نظر