قناعت در امور فرهنگی باعث توقف وسکون می‌شود

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: در مسائل فرهنگی قناعت معنایی ندارد و هر چقدر که توان داشته باشیم باید در این راه دریغ نکنیم چرا که قناعت در این امور باعث توقف و سکون می‌شود.

 حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی امروز در مراسم تودیع ومعارفه مدیر جدید بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) با اشاره به این موضوع که کار در بنیاد مهدویت کاری عاشقانه و برآمده از دل است، بیان کرد: همه ما باید آماده ظهور حضرت حجت باشیم و در این راه باید از هیچ تلاشی در زمینه بسترسازی برای ظهور حضرت دریغ نکنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع)، افزود: بنا براین حدیث کسانی که دوست دارند از یاران نزدیک امام زمان(عج) باشند باید سه ویژه‌گی انتظار، پاک بودن و اخلاق حسنه را داشته باشند. همچنین انتظار یک عمل است که خود زمینه ساز ظهور است.

یعقوبی در ادامه گفت: در مسائل فرهنگی قناعت معنایی ندارد و هر چقدر که توان داشته باشیم باید در این راه دریغ نکنیم چرا که قناعت در این امور باعث توقف و سکون می‌شود.

امام جمعه بجنورد با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که ازسوی مقام معظم رهبری صادر شد، افزود: مقام معظم رهبری در این بیانیه به سه موضوع انسان سازی، جامعه سازی وتمدن سازی اشاره کرده اند که خود نشان از توجه حضرت آقا به این امر دارد.

یعقوبی در پایان ضمن تشکر از زحمات و خدمات جناب آقای عصمتی در بنیاد مهدویت استان  و تبریک به حجت الاسلام والمسلمین دانش طلب در سمت جدید خود، از تمام دستگاه‌های فرهنگی خواست تا این بنیاد را در انجام امور فرهنگی یاری کنند.

بنیاد مهدویت خراسان شمالی در حد بضاعت خود فعالیت های خوبی انجام داده است

حجت الاسلام والمسلمین کفیل معاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد کشور نیز در این مراسم با اشاره به این موضوع که مدیران بنیاد با گذشت وفداکاری در این مجموعه فعالیت دارند، افزود: مدیران این مجموعه بدون دریافت مبلغی خودشان تمامی کارها را انجام می‌دهند که این خود دلیلی بر اخلاص این مجموعه است.

کفیل در ادامه گفت: بنیاد مهدویت این استان در حد بضاعت خود فعالیت های خوبی انجام داده است، اما خراسان شمالی ظرفیت‌های خوبی در زمینه مهدویت دارد که باید از تمام این  ظرفیت‌ها استفاده شود.

وی در پایان ضمت تشکر از فعالیت‌های انجام گرفته توسط مدیر سابق بنیاد استان، برای مدیر جدید آرزوی موفقیت کرد.

نظرات

ارسال نظر