وضعیت نا آرام اقتصادی عامل عقب رانده شدن سرمایه گذاران

شهردار بجنورد گفت: وضعیت ناآرام اقتصادی سرمایه گذارن خارجی را که قصد سرمایه گذاری در بجنورد داشتند، عقب راند.

به گزارش شرق24:روح الله براتیان در نشست خبری صبح امروز در خصوص  سرنوشت ۴۵ تفاهم نامه منعقد شده بین شهرداری بجنورد با سرمایه گذاران داخلی و خارجی، اظهار کرد: طبیعی است که در شرایط حاضر هیچ کشوری خارجی حاضر به سرمایه گذاری نباشد، البته تفاهم نامه‌های شهرداری بجنورد با سرمایه گذاران لغو نشده تنها به دلیل وضعیت اقتصادی معلق مانده است.

براتیان همچنین درباره وضعیت تفاهم نامه‌های سرمایه گذاران داخلی، بیان کرد: از بین تفاهم نامه‌های منعقد شده با سرمایه گذاران داخلی تنها فاز ۲ شهربازی بجنورد انجام شده است.

وی درباره احداث مجموعه توریستی، تفریحی پارک ملی باباامان بجنورد، گفت: این شرکت خارجی منتظر تغییر و تحول در وضعیت کشور است تا اجرای این پروژه را عملیاتی کند.

شهردار بجنورد در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر احداث پارکینگ در بجنورد، گفت: امسال با توافقات انجام شده به وسعت پارکینگ چهارراه امیریه و کوچه عمیق افزوده شد و در حال حاضر طرح افزایش وسعت پارکینگ چهارراه مخابرات در شورای همتا در حال بررسی است؛ چنانچه تا ۱۰ روز آینده این طرح تصویب و ابلاغ شود پیش از آغاز سال جدید وسعت این پارکینگ ۲ و نیم برابر افزایش خواهد یافت.

قصد شرکت در هیچ انتخاباتی را ندارم

براتیان همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: افرادی که نسبت به حضور بنده در انتخاب دوره بعدی مجلس شایعه پراکنی می‌کنند مخالف توسعه بجنورد هستند، چرا قصد شرکت در هیچ انتخابات را ندارم و در هیچ انتخاباتی نیز شرکت نکرده‌ام، تا روزی که شهردار باشم به شهروندان خدمت خواهم کرد.

امنیت استخر روباز بانوان بجنورد از امنیت پادگان بیشتر است

شهردار بجنورد همچنین درباره وضعیت امنیتی استخر روباز بانوان در محل پارک بش قارداش گفت: امنیت استخر روباز بانوان بجنورد از امنیت پاگان بیشتر است چرا که اقدامات لازم در این رابطه انجام شده است.

براتیان درباره اظهار نظر دستگاه‌های امنیتی مبنی بر نداشتن امنیت این استخر، تصریح کرد: بنده بر اساس استاندارهای لازم نسبت به ساخت این استخر اقدام کرده‌ام، مشکل امنیتی آن ربطی به شهرداری ندارد و دستگاه‌های مربوطه باید وضعیت امنیت آن را تأمین کنند.

وی درباره زمان افتتاح استخر روباز بانوان، بیان کرد: این استخر با صرف هزینه ۵۷۰ میلیون تومان ساخته و آماده افتتاح است که پس از ایام نوروز ۹۸ به بهره برداری می‌رسد.

شهردار بجنورد در ادامه در مورد آسفالت سطح شهر بجنورد و محلات حاشیه شهر، گفت: امسال حتی یک لیتر قیر به شهرداری اختصاص نیافت باوجود اینکه منابع کافی وجود دارد اما تاکنون سو مدیریت‌ها اجازه اختصاص قیر را نداده است.

براتیان در بخشی دیگر از سخنان خود به افتتاح پنج پارک جدید در مناطق مختلف حاشیه شهر بجنورد اشاره کرد و گفت: احداث و توسعه پارک‌های الهیه، دوبرابر، آرامش، آسایش و صادقیه در حال انجام است که امیدواریم تا سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی همچنین درباره بدهی شهرداری بجنورد، گفت: در حال حاضر این شهرداری ۵۲ میلیارد تومان بدهی دارد.

نظرات

ارسال نظر