قوه قضائیه قاطع تر از گذشته باید روند برخورد با مفسدان دانه درشت را ادامه دهد

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: باید برخورد با مفسدان دانه درشت در قوه قضاییه ادامه داشته باشد.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی ظهر امروز در آیین نماز جمعه شهرستان بجنورد با تأکید بر اینکه جامعه مهدوی نیازمند دو اصل رفاه مادی و بهجت معنوی می باشد اظهار داشت: در نظام اسلامی باید به هر دو بحث حداقل رفاه مادی و بهجت معنوی اهتمام ورزیده شود، نباید اینطور جلوه داده شود که در امور فردی دنیا به کلی فراموش شود.

خطیب نماز جمعه بجنورد ادامه داد: وضعیت اقتصادی در جامعه نباید به گونه‌ای باشد که عده‌ای مرفه و غرق در ناز و نعمت و برخی در فقر مطلق قرار داشته باشند.

یعقوبی با بیان اینکه پیامبر (ص) و ائمّه اطهار (ع) بر تأمین رفاه و گره گشایی مشکلات آحاد جامعه اسلامی تاکید داشته‌اند، گفت: از این رو مسئولان جامعه اسلامی وظیفه دارند برای تأمین رفاه و رفع گرفتاری‌های مردم با همکاری یکدیگر مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کنند.

 

 وی در ادامه افزود: نباید سوء مدیریت‌ها و بی برنامگی‌ها در بدنه اجرایی کشور منجر به ایجاد شکاف طبقاتی عمیق در سطح جامعه شود.

امام جمعه بجنورد کمبودهای کالاهای اساسی را توطئه و تله‌های دشمن دانست و عنوان کرد: برخی ناکارآمدی‌ها و چالش‌های کنونی اقتصاد رنگ و بوی توطئه را به خود گرفته است. عدم مدیریت جهادی و پیش بینی دقیق امور منجر به کمبود کالا و در نهایت ایجاد صف‌های طویل برای دریافت کالاهای اساسی توسط مردم می‌شود که در شان مردم نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی ضمن اشاره به ورود ماه رجب این ماه را آغاز پروژه بندگی دانست و اظهار داشت: ماه رجب ماه احترام، عظمت، دریافت رحمت الهی و استغفار است. یکی از اعمال ویژه این ماه اعتکاف است که نباید همزمان شدن آن با سال تحویل مانع از شرکت افراد در این مراسم سراسر معنوی شود.

وی با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری در دیدار با مداحان خاطرنشان کرد: محتوا و اشعار منبری‌ها و مداحان باید امید دهنده و باعث افزایش روحیه انقلابی در بین مردم شود. امروز خانواده و سبک زندگی اسلامی مورد هدف دشمن است که مداحان و منبری‌ها نقش بسیار تاثیرگذاری در خنثی کردن این حربه دشمن دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص انتصاب آیت‌الله رئیسی به سمت ریاست قوه قضائیه افزود: مدیریت توانمندانه آقای لاریجانی باعث شد تا مفسدان اقتصادی گوشمالی خوبی ببینند و امیدواریم آقای رئیسی با صلابت و قاطعیت این مسیر مقدس را ادامه دهد.

نظرات

ارسال نظر