ثبت نام ۲۲ هزار نفر در سامانه بچه‌های مسجد خراسان شمالی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان شمالی گفت: ۲۲ هزار نفر از ۳۶۱ مسجد استان در سامانه بچه‌های مسجد خراسان شمالی ثبت‌نام شدند.

به گزارش شرق24:حسین فرخنده  صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز کانون‌های فرهنگی مساجد اظهار کرد: اساسنامه کانون فرهنگی و هنری مساجد در سال ۹۷ به تصویب رسید.

وی با اشاره به تجهیز کانون‌های فرهنگی و هنری بیان کرد: خراسان شمالی در تجهیز کانون‌های فرهنگی و هنری جز استان‌های پیشتاز بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان شمالی در ادامه بیان کرد:  تعداد ۳۶۱ کانون فرهنگی و هنری مسجد ثبت‌شده است و ۲۲ هزار نفر در سامانه بچه‌های مسجد ثبت‌نام کرده‌اند و در هر کانون فرهنگی و هنری ۶۰ نفر ثبت در سامانه ثبت نام شده و باید در سال ۹۸ در هر کانون ۲۰۰ نفر ثبت نام کنند.

وی در ادامه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب دو عنصر عنوان‌شده که کانون مساجد باید این دو عنصر را جامه عمل بپوشاند که ازجمله این عناصر ارتقا علم و پژوهش و عنصر برجسته‌سازی معنویت و اخلاق عنوان‌شده که در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به این موضوع پرداخته می‌شود.
 
فرخنده در انتها با اشاره به منتخب شدن روستاهای بزنج و ارکان در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب بیان کرد: درزمینه تشویق افراد بیشتر برای شرکت در  جشنواره روستاهای دوستدار کتاب این جشنواره را به‌صورت استانی برای روستاهای دوستدار کتاب را برگزار می‌کنیم.

نظرات

ارسال نظر