رقابت خودروسواران در رالی درون‌شهری جام آندریا

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، رضا رمضانی ظهر امروز در نشست خبری که در هیات اتومبیلرانی خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: همزمان با ولادت امام رضا(ع)، جمعه 13 مرداد،  مسابقات رالی شهری با عنوان جام آندریا در مشهد با حال و هوایی متفاوت از مقابل برج آرمیتاژ برگزار می‌شود.

وی افزود: ثبت‌نام مسابقات رالی جام آندریا به صورت اینترنتی انجام می‌گیرد و طبق پیش‌بینی‌های ما تا ساعت24 سه‌شنبه که مهلت آخر ثبت نام است، این تعداد به 180 نفر می‌رسد.

رئیس هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی استان خراسان رضوی بیان کرد: این مسابقات به صورت استانی برگزار می‌شود، با توجه به ظرفیت‌ها و جوایزی که توزیع می‌شود از شهرهای تهران، قزوین، اصفهان و برخی دیگر از شهرها در این مسابقات حضور دارند.

رمضانی ادامه داد: با توجه به محدودیت‌های ترافیکی تصمیم  گرفته شد که در هسته مرکزی شهرحضور پیدا نکنیم، اما از محدوده احمدآباد، سجاد و وکیل‌آباد عبور کرده و در نهایت در محل تالار آندریا مسابقات به پایان میرسد، علاوه بر این، هر خودرو برای ورود به این مسابقات مبلغ 30 هزار تومان باید پرداخت کنند که برای بانوان شامل 50 درصد تخفیف و برای جانبازان رایگان است.

 وی متذکر شد: این مسابقات در مدت زمان سه ساعت در مسافت 80 کیلومتر با میانگین سرعت 30 کیلومتر در ساعت با هدف ارتقای مهارت رانندگی، نقشه‌خوانی و فرهنگ‌سازی افزایش آگاهی عمومی نسبت به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی با حضور اقشار مختلف جامعه و خانواده‌ها برگزار می‌شود.

رئیس کمیته رالی هیات موتورسواری و اتومبیل‌رانی استان خراسان رضوی نیز در این نشست خبری گفت: مسابقات در 6 کلاس حرفه‌ای، همگانی، بانوان، خودروی کلاسیک، جانبازان و آماتور برگزار می‌شود.

افشین نعیمی ادامه داد:  این مسابقات با حمایت مجموعه پذیرایی آندریا در چندین مرحله رالی درون شهری با هدف ایجاد شور و نشاط در شهر به دور از ایجاد مزاحمت و سرو و صدا برای مردم برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به ایام دهه کرامت، برنامه‌های مختلفی برای طراحی مسیر مسابقات و خودروها در نظر گرفته شده  و در پایان در این حوزه به نفرات برتر که بهترین طراحی را برای خودروی خود داشته باشند، جوایزی اهدا می‌شود.

انتهای پیام/ذ

http://fna.ir/973O4

نظرات

ارسال نظر