برگزاری کارگاه تربیت مدرس کاهش آسیب های اجتماعی درشیروان

یک دوره کارگاه تربیت مدرس کاهش آسیب های اجتماعی ویژه مشاورین و مربیان تربیتی در کانون شهید سمیه شهرستان شیروان برگزار گردید.

به گزارش شرق24:رئیس اداره مشاوره تربیتی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی در این کارگاه گفت:این کارگاه آموزشی تربیت مدرس با هدف کاهش آسیب های فضاهای مجازی در دانش آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم با همکاری استانداری خراسان شمالی برگزار شده که هدف آن کاهش آسیب های اجتماعی در مدارس استان است .

دکتر علیرضا زارع با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی روز به روز در جامعه بیشتر می شود افزود: برای اجرای این طرح در مدارس سعی شود همراه با اثربخشی آن باشد و کاری را که به ما سپرده شده است را تلاش نماییم که به درستی انجام دهیم.

وی در پایان از برگزاری آزمون به صورت مجازی و آنلاین همراه با صدور گواهی حضور در صورت موفقیت در آزمون پایانی خبر داد.

کارشناس ارشد مشاوره و پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره آموزش و پرورش شهرستان شیروان نیز در این کارگاه افزود: در این کارگاه 8 ساعته تربیت مدرس کاهش آسیب های اجتماعی 100 نفر از مشاورین و مربیان تربیتی از شهرستان های شیروان و فاروج حضور داشتند.

علیرضا خالق پناه گفت: مشاورین و مربیان شرکت کننده در این کارگاه جدید ترین اطلاعات را در زمینه های فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی آموخته و در دبیرستان های دوره اول و دوم به دانش آموزان منتقل خواهند نمود.

دکتر اسماعیل کفاشی مسئول سازمان فضای مجازی سراج مرکز استان خراسان شمالی در این کارگاه از اهمیت فضای مجازی در کاهش آسیب های اجتماعی و و آگاهی بخشی در فضای مجازی پرداخت.

 فرصت ها و تهدیدهای شبکه های اجتماعی

حسین ناصری معاون آموزشی سازمان فضاهای مجازی استان خراسان شمالی و دیگر مدرس این کارگاه در رابطه با انواع شبکه های اجتماعی، تاریخچه راه اندازی اینترنت در دنیا و ایران، دهکده جهانی اطلاعات، فرصت ها و تهدیدهای شبکه های اجتماعی و اینترنت، نسل های مختلف وب، شناسایی نیازهای دانش آموزان در فضاهای مجازی و معرفی برخی از سایت ها و شبکه های اجتماعی مناسب و متناسب با سن آنان، اینترنت اشیاء، هوش مصنوعی، عینک هوشمند گوگل و نظارت و مدیریت والدین در هنگام استفاده دانش آموزان از فضاهای مجازی بیان نمود.

سید محمد رسول مشیریان دبیر قرارگاه بین المللی رسانه مدارگفت:امروزه بازی های رایانه ای یک ابزار تاثیر گزار بر روی کودکان ونوجوانان و  فرهنگ ساز می باشد که لازم است با توسعه تولید بازی های رایانه ای ایرانی اسلامی در گسترش فرهنگ  تاریخی اسلامی ایرانی گام مفید فایده ای بر داشته شود .

نظرات

ارسال نظر