آغاز ششمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری/ بررسی مشکلات معیشتی مردم با حضور وزیر اقتصاد

ششمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری، دقایقی پیش در محل ساختمان این مجلس در تهران برگزار شد.

به گزارش شرق24:ششمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری (دوره پنجم) دقایقی پیش در محل ساختمان این مجلس در تهران و به مدت دو روز  برگزار شد.

طبق اعلام دبیرخانه این اجلاس، سخنران افتتاحیه اجلاسیه، آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری است و در ادامه ۱۶ نفر از نمایندگان به نطق‌های پیش از دستور خواهند پرداخت.

همچنین قرار است ناطقان با توجه به اهمیت بیانیه مقام معظم رهبری «گام دوم انقلاب اسلامی» با محوریت این بیانیه نطق خود را ایراد کنند.

اولین دستور کار اجلاس برنامه انتخاب نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری است که به عنوان جایگزین مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی (ره) انتخاب خواهد شد.

بررسی «مشکلات معیشتی مردم؛ عوامل و راهکارها» دیگر دستور اجلاس است که دژپسند؛ وزیر امور اقتصادی و دارایی در این قسمت دعوت به عمل آمده است.

همچنین با توجه به اینکه انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری همزمان با برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ۹۸ برگزار می‌شود، بررسی «طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری» نیز در دستور کار قرار دارد.

قرار است اعضای مجلس خبرگان رهبری امروز (پنجشنبه ۲۳ اسفندماه) نیز به زیارت مرقد مطهر حضرت امام (ره) و سپس به دیدار با مقام معظم رهبری بروند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات

ارسال نظر