استادیوم ورزشی شهید شوشتری قابلیت استفاده را با رفع برخی از اشکالات دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از قوچان، علیرضا قامتی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان با تأکید بر اینکه مجموعه‌های فرهنگی و امنیتی قوچان از همان ابتدا مخالفتی برای اجرای کنسرت موسیقی نداشته‌اند، اظهار داشت: برابر قانون موافقت اولیه انجام‌شده بود، اما در زمان اجرا اختلافی میان متولیان و برگزارکنندگان با سایر افراد به وجود آمد.

وی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای مشترک با دادستان عمومی و انقلاب قوچان و سیار مجموعه‌های این شهرستان، گفت: بلافاصله پس از حضور در قوچان، نشست مشترکی برگزار شد که جمع‌بندی نهایی آن برگزاری کنسرت شهرام و حافظ ناظری طی هفته آینده در مدت‌زمان یک یا دو روز است.

رئیس شورای اداری قوچان با بیان اینکه هماهنگی میان مدیران ایجاد و همه مجموعه‌ها برای احیای سنت و فرهنگ تلاش می‌کنند، اضافه کرد: دغدغه‌هایی درباره مکان برگزاری مطرح بود که باید این موضوع بررسی شود، مجموعه دستگاه‌های این شهرستان نیز در صورت موافقت متولیان و برنامه‌ریزان این برنامه، آمادگی برگزاری در محیطی باز همچون استادیوم را نیز دارند.

قامتی با یادآوری اینکه این اجرا باید در فضایی مناسب صورت بگیرد و مکان و زمان آن متعاقباً اعلام می‌شود، بیان کرد: متقاضی برگزاری این مراسم در روزهای گذشته مجوزهای لازم را از مراجع مربوطه دریافت و نیروی انتظامی موظف به اجرای امنیت است و باید شرایط محل اجرا را به متولیان امر انعکاس می‌داد.

وی بابیان اینکه در اجرای کنسرت طبیعی است افرادی خارج از قوچان حضور پیدا کنند که بافرهنگ و محصولات این منطقه آشنا می‌شوند، متذکر شد: حضور گردشگران از جای‌جای میهن اسلامی می‌تواند به اشاعه فرهنگ و سنت کمک شایانی کند و بستر برای برگزاری کنسرت طی هفته آتی فراهم است.

فرماندار قوچان با تأکید بر اینکه برنامه‌ریزی به‌منظور حضور برخی از خانواده‌های بدون بضاعت مالی در این مراسم صورت می‌گیرد، اضافه کرد: اشکالاتی در برگزاری کنسرت قبلی به وجود آمده بود که بیشتر متوجه متولیان و برگزارکنندگان آن مراسم است که تمام تلاش بر این است در کنسرت هفته آتی مشکلات رفع و برگزاری انجام شود.

قامتی با اشاره به برخی از گلایه‌های مردمی درزمینه وضعیت مزار شهدای گمنام قوچان، بیان کرد: این گلایه از سوی مسؤولان ارشد نیز وجود دارد که موضوع به اطلاع پیمانکار رسیده که سرعت کار را افزایش نداده، بنابراین، دو گروه دیگر از عصر امروز به‌صورت هماهنگ کار را هم‌زمان به اجرا درمی‌آورند.

وی با بیان اینکه فصل تغییر دولت فرارسیده و با این رخداد برخی از مدیران نیز جابجایی دارند، گفت: سال گذشته حدود هفت نفر از مدیران شهرستانی در این ایام تغییر پیدا کردند و به‌طورقطع تا پایان مردادماه در حوزه مدیران ادارات و دستگاه‌هایی که توانایی همراهی با دولت و خدمت به مردم را ندارند تغییراتی رخ می‌دهد.

رئیس شورای اداری قوچان با اشاره به این موضوع که پروژه مجتمع فرهنگی و هنری قوچان تأمین اعتبار شده و 66 میلیارد ریال هم‌اکنون در حال اجرای سازه است، یادآور شد: زیرسازی‌ها برای پروژه تقاطع نشاط صورت گرفته و طبق توافقات انجامی یک هزار و 100 تن قیر تحویل داده می‌شود.

قامتی با یادآوری اینکه در پروژه میدان ورزش نیز خطوط اولیه خدماتی همچون شبکه گازرسانی و فیبر نوری در حال انتقال است، تأکید کرد: استادیوم ورزشی شهید شوشتری نیز با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شده، اما به دلیل وزش باد و بهره‌برداری در ایامی خاص از این مکان در سال، دارای اشکالاتی است که باید رفع شود.

وی بیان کرد: این پروژه در سطح ملی تحویل گرفته‌شده و قابلیت استفاده و بهره‌برداری را دارد، منعی در اجرای مسابقات فوتبال در آن نیز وجود ندارد.

انتهای پیام/ذ

http://fna.ir/QXM901

نظرات

ارسال نظر