لزوم تخصیص اعتبار600میلیارد تومانی برای کانال کشی شهربجنورد

شهر دار بجنورد: برای احداث کانال در بجنورد ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش شرق24:روح الله براتیان شامگاه یک شنبه در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد با بیان اینکه احداث هر کانال پنج سال زمان می‌برد، اظهار کرد: با توجه به اینکه بجنورد جز محدود شهرهایی است که در معرض آبریزها قرار گرفته باید تمام تمهیدات در بارندگی‌ها اندیشیده شود.

براتیان با اشاره به بارندگی‌های هفته اخیر در مرکز استان خراسان شمالی، بیان کرد: طی سه روز شهرداری و آب منطقه‌ای پروژه سه هزار متری خندق را در جنوب شرقی بجنورد حفر کردند تا در صورت بروز بارندگی شدید آب را فروکش کند.

وی افزود: در حال حاضر تمام جوی‌های آب سطح شهر پاکسازی و ۱۰ هزار کیسه شن توزیع شده تا در مواقع بارندگی شدید از ورود آب جلوگیری شود.

شهردار بجنورد ادامه داد: همچنین ۴۰ دستگاه وانت مجهز به پمپ آماده است تا در صورت بروز مشکل مورد استفاده قرار گیرد.

براتیان با اشاره به بارندگی‌های پیش بینی شده در بجنورد به همشهریان توصیه کرد تا در صورت بارش باران از ترددهای غیر ضروری اجتناب و در معابر رفت و آمد نکنند.

وی همچنین درباره گزارش مالی بودجه ۹۷ شهرداری بجنورد گفت: شهرداری بجنورد طی سال گذشته ۱۶۲ میلیارد و ۳۱۱ ملیون تومان جذب درآمد داشته در حالی که بودجه سال ۹۷ شهرداری ۱۵۰ میلیارد تومان بوده که این نشان دهنده رشد ۱۰ درصدی بودجه سالیانه است.

شهردار بجنورد افزود: طی اسفند ماه سال گذشته شهرداری بجنورد پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بدهی به بازنشستگان داشته که تسویه کرد.

براتیان همچنین به پرداخت ۱۴ میلیارد و ۹۲۷ میلیون تومان حقوق کارکنان شهرداری بجنورد اشاره کرد و گفت: تمام حقوق پرسنل شهرداری در اسفند ماه سال گذشته پرداخت شد و در حال حاضر شهرداری هیچ‌گونه بدهی در این زمینه ندارد.

وی درباره بدهی شهرداری به تأمین اجتماعی اظهار کرد: شهرداری بجنورد، ۳۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به تأمین اجتماعی بدهی داشت که این میزان به ۱۲ میلیارد تومان رسیده است.

شهردار بجنورد همچنین با اشاره به اینکه شهرداری افزایش نیروی انسانی نداشته، افزود: میانگین در سال ۴۰ تا ۵۰ نفر در شهرداری بازنشسته می‌شوند که در این رابطه جایگزینی نداریم و این امر در صورتی افزایش می‌یابد که نیازمند نیروی متخصص باشیم.

نظرات

ارسال نظر