شرکت‌های بیمه به تعهدات خود پایبند باشند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: پایبندی شرکت‌های بیمه به تعهدات خود برای ایجاد اعتماد مردمی الزامی است.

به گزارش شرق24:رضا رجب زاده ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان شمالی با تاکید بر اینکه بیمه منازل به ویژه مسکن و دام روستاییان در مواجهه با حوادث غیرمترقبه ضروری است، اظهار کرد: ۴۵ درصد جمعیت خراسان شمالی در مناطق روستایی ساکن هستند، بنابراین رسیدگی و حل مشکلات این قشر مورد توجه و تاکید استاندار و مدیران اجرایی استان است.

رجب زاده افزود: اولویت استان برای ارائه خدمات در روستاها شامل ایجاد زیرساخت‌ها، اجرای طرح هادی، توسعه اشتغال و مقاوم سازی منازل مسکونی است.

وی با تاکید بر اینکه ساختمان سازان باید برای ساخت و سازها از مصالح با کیفت استفاده کنند، تصریح کرد: کیفی سازی فرآیند ساخت و ساز در حوزه اجرا و تولید مصالح ساختمانی در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در حال بررسی و رفع ابهامات مربوط به قرارداد بیمه منازل روستایی هستیم، گفت: خلأ صنعت بیمه در حوادث اخیر برای جبران خسارت‌ها احساس می‌شود که در این رابطه پایبندی شرکت‌های بیمه به تعهدات خود برای ایجاد اعتماد مردمی الزامی است.

معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی با اشاره به رعایت نکردن در ساخت و ساز حریم رود خانه‌ها، عنوان کرد: توجه نداشتن به حریم و بستر رودخانه سبب افزایش خسارت‌های ناشی از سیل در کشور شده است.

رجب زاده ادامه داد: بررسی و رسیدگی به تخلفات و تصرفات غیرمجاز بستر رودخانه‌ها در نشست‌های تخصصی در دستور کار استان قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: بازسازی مناطق سیل زده از اولویت‌های خراسان شمالی در سال ۹۸ است که عملیات اجرایی آن در روزهای گذشته آغاز و کلنگ بازسازی دو واحد مسکونی در استان با حضور مسئولان کشوری بر زمین زده شده است.

معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: بازسازی مناطق سیل زده شامل منازل مسکونی، راه‌ها و ابنیه های مربوط و زیرساخت‌ها است.

رجب زاده با اشاره به رانش زمین در چند روستای خراسان شمالی، مطرح کرد: روستاهای نرگس لو و گلی در سیل اخیر دچار رانش شدند که مدیران اجرایی مربوطه برای رسیدگی به موضوع از دقایق نخست در محل حضور پیدا کردند.

وی افزود: طرح مطالعاتی برای بررسی روستاهای دچار رانش استان توسط مشاور در حال انجام است و پس از اتمام آن، تصمیم نهایی برای انتقال بخش خسارت دیده روستا اخذ خواهد شد.

معاون عمرانی استانداری همچنین به انتقال محل دفع زباله‌ها اشاره کرد و افزود: انتقال محل دفن بهداشتی زباله‌ها از کوه باباموسی به مکان دیگر از برنامه‌های اجرایی استان در سال ۹۸ است و در این زمینه اصحاب رسانه برای فرهنگ سازی موضوع تفکیک زباله از مبدا نقش بسزایی دارند

نظرات

ارسال نظر