خالی بودن ظرفیت۴۷ درصدی  سدهای خراسان شمالی

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی گفت: علی‌رغم بارش‌های سال جاری٬ اما کماکان ۴۷ درصد ظرفیت‌سدهای استان خالی است.

به گزارش شرق24:سید عقیل مرتضوی امروز در نشست خبری با خبرنگاران استان اظهار داشت: علی‌رغم بارش های اخیر در خراسان شمالی اما 47 درصد مخازن سدهای استان خالی است.

وی با اشاره به ظرفیت 234 میلیون متر مکعبی 8 سد استان افزود: حجم مخازن سدهای خراسان شمالی 234 میلیون متر مکعب است که با توجه به بارش‌های اخیر 53 درصد مخازن آبگیری شده و هنوز 47 درصد مخازن 8 سد استان خالی است.

سرپرست شرکت آب و منطقه‌ای خراسان شمالی با اشاره به سرریز سد گلول شیروان تصریح کرد: با توجه به افزایش دما طی دو هفته اخیر برف‌های اطراف این سد شروع به ذوب شدن نموده که موجبات سرریز این سد را فراهم کرده است. البته سد گلول شیروان در منطقه‌ای نیست که رودخانه آن سیلاب داشته باشد لذا تمامی سیلاب‌های این منطقه بدون هیچ خسارتی کنترل و مهار شده و هیچ‌گونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

مرتضوی با اشاره به اختلافات این شرکت با شهرداری در خصوص لایروبی مسیل‌ها و آبراهه‌های داخل شهر بجنورد ادامه داد: لایروبی و پاکسازی مسیل‌ها و آبراهه‌های داخل شهر بر عهده شهرداری است اما با توجه به بحرانی بودن شرایط شرکت آب منطقه‌ای خود را در کنار شهرداری دید تا استان از این بحران عبور کند اما پس از عبور از شرایط بحرانی باید در این خصوص به جمع‌بندی نهایی برسیم.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر