رشد22 درصدی صدور اسناد کاداستری در خراسان شمالی

مدیرکل ثبت اسناد خراسان شمالی از رشد ۲۲ درصدی صدور اسناد مالکیت تک برگ کاداستری در این استان خبر داد.

به گزارش شرق24: قدرت حاجی پور اظهار کرد: سال گذشته ۳۲ هزار ۵۴۴ برگ اسناد مالکیت کاداستری صادر و تحویل مالکین شده است.

حاجی پور ضمن با اهمیت دانستن طرح کاداستر و همچنین قانون جامع حد نگار، گفت: این تعداد برگ اسناد مالکیت کاداستری با ضریب امنیت بالا صادر و تحویل مالکین شده که این میزان نسبت به مدت سال ۹۶ رشد ۲۲ درصدی داشته است

وی تصریح کرد: تمام اسناد مالکیت دفترچه‌ای در اختیار مردم، طبق قانون جامع کاداستر کشور، ظرف مدت پنج سال از تصویب این قانون باید به سند تک برگی تبدیل شود.

مدیرکل ثبت اسناد خراسان شمالی افزود: با توجه به اهداف توسعه پایدار و لزوم تأمین امنیت اجتماعی در راستای تحقق این توسعه، صدور سند تک برگی اقدامی مهم و مؤثر در تأمین امنیت فردی و اجتماعی جامعه است.

حاجی پور ادامه داد: از مشخصات این سند غیر قابل جعل بودن آن به دلیل درج برچسب هولوگرام و همچنین تعویض سند پس از هر انتقال است.

وی اضافه کرد: از دیگر مزایای سند کاداستر ارتقا امنیت و آرامش روانی، کاهش اشتباهات، حذف نوشتارهای دستی، تحویل اسناد مالکیت به درب منازل مالکان، شفاف سازی امور و بروز رسانی اطلاعات مالکیتی است.

مدیرکل ثبت اسناد خراسان شمالی همچنین خواستار مراجعه مالکان به ادارات ثبت اسناد و املاک در شهرستان محل وقوع ملک جهت تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای به تک برگ شد و گفت: اسناد مالکیت در کمترین زمان ممکن صادر وب به مراجعین تحویل داده می‌شود.

نظرات

ارسال نظر