مردم خراسان‌شمالی در کمک به مردم سیل‌زده از یکدیگر پیشی گرفتند

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: خوشبختانه مردم خراسان‌شمالی در کمک به مردم سیل‌زده از یکدیگر پیشی گرفته و با هم مسابقه خیرات دارند.

به گزارش شرق24:حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان بجنورد اظهار داشت: تورم حاکم بر کشور ناشی از نقدینگی است که در راستای تولید به کار گرفته نشده است.

وی با بیان اینکه سرمایه باید در راستای تولید در جامعه هزینه شود، افزود: نقدینگی بلای جامعه به‌شمار می‌رود و تورم کنونی و همچنین اختلال در معیشت حاصل این نقدینگی است. لذا باید سرمایه را به میدان تولید سرازیر کرده تا هم خودمان بهره ببریم و هم جامعه‌ی با رونقی در بخش تولید داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌شمالی یکی از راهکارهای رونق تولید را به‌کارگرفتن سرمایه در جامعه عنوان کرد و بیان داشت: اگر سرمایه را در راستای تولید و رونق هزینه کنیم مشکلات معیشتی و تورم مرتفع می‌شود لذا نباید چشممان به دست دولت باشد. مسئولان نیز راه‌های تولید را آسان کرده تا سرمایه‌گذاران برای موافقت‌نامه‌ها در دست‌انداز گیر نکنند.

امام جمعه شهرستان بجنورد با اشاره به ویژگی‌های خاص عید نیمه‌شعبان، خاطرنشان کرد: عید نیمه شعبان، عیدآینده‌ای بهتر و نورانی‌تر بوده که مخصوص بشریت و جهانی است که ا‌ن‌شاءالله مردی از دیار پیامبر (ص) و ائمه معصومین (ع) راه را هموار و عدالت را مو‌به‌مو اجرا خواهد کرد به‌طوری‌که در آن روز مستضعفان بر کرسی حاکمیت و قدرت می‌نشینند.

یعقوبی در ادامه با بیان اینکه نباید به خاطر مشکلات ناشی از سیل، شعار سال مد نظر مقام معظم رهبری به حاشیه برود، افزود: اینکه اکنون مباحث ناشی از سیل حرف نخست کشور را می‌زند شکی نیست اما نباید شعار سال را تحت‌الشعاع قرار دهد.

وی با بیان اینکه محافل علمی، پژوهشی و اقتصادی شعار سال را مورد بررسی و تحلیل قرار دهند، تصریح کرد: در محافل علمی، پژوهشی و اقتصادی باید راهکارهای رونق تولید ارائه گردد تا مقصود رهبری در حوزه رونق تولید محقق شود. همچنین هر کسی می‌تواند در راستای رونق تولید فعالیتی انجام دهد غفلت نکند چراکه اگر می‌خواهیم کشور از وضعیت فعلی نجات پیدا کند تنها نسخه آن اقتصاد مقاومتی است و با نسخه‌های اقتصاد دستوری، رفاقتی و خصولتی و نظیر آن کار به جایی نمی‌رسد.

خطیب جمعه شهرستان بجنورد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ادامه داد: برخی کشورهای اسلامی نظیر آل‌سعود در حالی مسلمانان را سختی داده و خون آن‌ها را پایمال می‌کنند که با آمریکای جنایتکار دست برادری، دوستی و ذلت داده اند.

نماینده ولی فقیه خراسان‌شمالی در پایان با بیان اینکه خراسان‌شمالی به نوعی استان معین گلستان محسوب می‌شود، اضافه کرد: خوشبختانه مردم خراسان‌شمالی در کمک به مردم سیل‌زده از یکدیگر پیشی گرفته و با هم مسابقه خیرات دارند. لذا 50 طلبه حوزه‌علمیه هم در قالب اردوهای جهادی در مناطق سیل زده حضور پیدا کردند‌‌ تا کمی از مشکلات آن‌ها را برطرف کنند.

نظرات

ارسال نظر