هجرت امام رضا(ع) بهترین فرصت ترویج گفتمان رضوی است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سید محمدحسین هاشمی ظهر امروز در همایش بانوان مروج فرهنگ رضوی که در بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، گفت: همه ائمه (ع) نمود معنویت و عقلانیت هستند، اما فرصتی که برای امام هشتم پیش آمد، بهترین فرصت برای عقلانیت و معنویت است.

وی گفت: مهم‌ترین بخش فعالیت‌های زمان امام رضا(ع)، گفتمان و گفتگوهای ایشان با ادیان و مذاهب مختلف است و برای همین به امام عقلانیت و معنویت معروف هستند.

معاون فرهنگی سازمان ارتباطات اسلامی ادامه داد: مقابله با ائمه(ع) به این علت است که آنها همه اهل گفت‌وگو و تعامل و فرهنگ و به دنبال عقلانیت بودند.

هاشمی با بیان اینکه هجرت امام رضا(ع) بهترین فرصت ترویج گفتمان رضوی بود، اضافه کرد: هم اکنون با فضای بسیار ملتهب و صف‌آرایی نیروهای اسلامی و رشد نیروهای تکفیری مواجه هستیم و معتقد هستیم تبلیغ و ترویج فرهنگ رضوی بهترین تقابل با این جریان‌ها است.

وی با اشاره به اینکه ما معتقدیم گفتمان و گفت‌وگو بهترین دستاورد فرهنگ رضوی برای امروز است، گفت: سلفی‌ها ما را به این متهم می‌کنند که ایران به دنبال شیعه کرد کشورهای اهل تسنن است، اما این اتهام ناروا است و اگر ما از تفکر شیعه حمایت می‌کنیم، به این علت است که معتقدیم این بهترین راه برای چالش‌های جهان اسلام است.

معاون فرهنگی سازمان ارتباطات اسلامی یادآور شد: نقش بانوان در ترویج فرهنگ رضوی نکته بسیار مهم و ارزشمندی است که باید همه بانوان در این مسیر تلاش کنند.

انتهای پیام/ک

http://fna.ir/3D98KR

نظرات

ارسال نظر