دمای هوای خراسان شمالی ۱۰ درجه سردتر می‌شود

مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی از کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا در استان خبر داد و گفت: کشاورزان و باغداران بادی تدابیر محافظتی از محصولات را اتخاذ کنند.

به گزارش شرق24: با اشاره به نفوذ هوای سرد و بارش طی هفته جاری در استان اظهار داشت: از سه شنبه شب تا چهارشنبه شب با نفوذ هوای سرد٬ بارش در نیمه شمالی استان و ارتفاعات به صورت برف و مه خواهد بود.

وی با بیان اینکه در روز‌های مذکور لغزندگی و اختلال در جاده ها پیش‌بینی می‌شود افزود: از لحاظ دمایی نیز کاهش محسوس 8 تا 10 درجه دما از فردا سه‌شنبه تا صبح پنجشنبه در استان پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی با اشاره به اطلاعیه هواشناسی در خصوص بارش رگباری تگرگ و وزش باد شدید و همچنین وقوع رعد و برق  در استان خطاب به باغبانان تاکید کرد: باغبانان در روزهای آینده از انجام هرس، پیوند، خاک ورزی، کشت ریزدانه و کوددهی پرهیز کرده و اطمینان کامل از استحکام پوشش گلخانه‌ها در برابر وزش باد شدید داشته باشند.

وی افزود: باز کردن راه‌های خروجی آب‌های سطحی و جلوگیری از غرقابی شدن کف باغ و ممانعت از تنش آبی و همچنین تشکیل گروه عملیاتی با جمع آوری کاه و کلش و ایجاد دود و افزایش دمای 2 متری از دیگر مواردی است که باغبانان باید طی روزهای آتی به آن توجه داشته باشند.

بیجندی در پایان با اشاره به توصیه‌های هواشناسی استان خطاب به دامپروران  خاطرنشان کرد: در روزهای آتی دامپروران به رعایت مواردی نظیر نگهداری دام‌های تازه متولد شده در جای گرم و دور از کوران باد، گرم گداشتن کلنی های زنبور عسل و تهیه خوراک مناسب برای کلنی‌ها و همچنین کنترل ورودی آب استخرهای پرورش ماهی جلوگیری از ورود سیلاب دقت داشته باشند.

نظرات

ارسال نظر