تا هفته آینده تکلیف گلستان شهر بجنورد معلوم شود

محمدعلی شجاعی صبح امروز در جلسه رسمی شورای شهر گفت: باید تا یکشنبه آینده تکلیف مشکلات شهرک گلستان بجنورد مشخص و برطرف شود.

 

به گزارش شرق24:محمـدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی صبح امروز در جلسه هم اندیشی با اعضای شورای شهر و شهرداری بجنورد با اشاره به اینکه بعضی مدیران کشور دارای ایراداتی هستند و تلاش می کنند معضلات و مشکلات را با سخنرانی و حرف حل کنند، گفت: برای ارزیابی هر شخص در یک مسئولیت، باید ببینیم که به اندازه سهمی که از زمان و امکانات در اختیار داشته، چه مقدار موفق عمل کرده است.

وی با بیان اینکه اختیارات شوراها و شهرداری ها در یک شهر از سیستم های دولتی نیز بیشتر است، تصریح کرد: دست شوراها و شهرداری ها برای اجرای طرح ها و برنامه ها باز بوده است.

شجاعی با تاکید بر اینکه شورا برای کار کردن نیاز به آرامش دارد و وجود اختلافات منجر به توقف کارها و متضرر شدن مردم خواهد شد، اظهار کرد:  آرامش به این معنا نیست که مخالف و منتقد حضور نداشته باشد.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: شاید شوراها با رای جناحی انتخاب شوند اما بعد از انتخاب شدن، نماینده همه مردم محسوب می شوند و اگر نقشی که جامعه برای آنها تعریف کرده است را به درستی ایفا کنند، مشکلات شهر حل خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه تا زمانی که شهرداری بودجه خود را افزایش ندهد، همپنان در اجرای برنامه ها با رکود و مشکل مواجه خواهد بود، اظهار کرد: باید راه های افزایش بودجه شهرداری بررسی شود.

شجاعی گفت: یکی از نقاط ضعف شهرداری ها، افزایش درآمد هر سال نسبت به سال گذشته از محل کمیسیون ماده صد، از طریق دریافت جریمه تخلفات ساخت وساز شهری است.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با اشاره به مرسوم شدن بهانه گیری کمبود اعتبار توسط مدیران، خاطرنشان کرد: باید هر دستگاه، مشکلات حوزه خود را اولویت بندی کرده و فقط مشکلات اولویت دار را حل کند، چرا که هر فرد در دوره مدیریتی خود قادر به حل همه مشکلات موجود نخواهد بود.

وی با بیان اینکه مدیریت و برنامه خیلی از بودجه مهمتر است، ادامه داد: اگر اعضای شورای شهر، مشکلات شهر بجنورد را اولویت بندی کرده و برای حل مهمترین آنها در سال جاری برنامه ارائه دهند و نقش استانداری را نیز برای حل آن مشکل تعریف کنند، حتما دولت پای کار خواهد آمد.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به معضل شهرک گلستان، تاکید کرد: باید همه دستگاه های مربوطه را فراخوان کرده و نقش دستگاهها در حل هر کدام از معضلات آن منطقه را مشخص کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به لزوم جابجایی صنوف مزاحم، گفت: اگر شهرداری و شورای شهر برای انتقال صنوف آلاینده و مزاحم برنامه ارائه کرده و مکان تعریف کند، استانداری همکاری خواهد کرد.

وی در پاسخ به درخواست شورا مبنی بر واگذاری استادیوم ورزشی جدید به شهرداری، گفت:  اداره کل ورزش و جوانان به عنوان دستگاه متولی باید برای ورزش و نشاط جوانان برنامه داشته باشد و بهتر است شهرداری در ساخت زمین های ورزشی کوچک در محلات اقدام کند.

شجاعی با اشاره به صحبت های یکی از اعضای شورای شهر مبنی بر اینکه خیلی از مشکلات شهر به درد لاعلاج تبدیل شده است، اظهار کرد: اگر مسئولین کار تعریف کنند و آن را انجام ندهند، دردهای لاعلاج بوجود می آید.

وی خطاب به اعضای شورای شهر و شهرداری تصریح کرد: پرداختن و بیان کردن مشکلات دردی را از مردم دوا نمی کند و باید وارد عرصه عمل شد.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: اگر مشکلات در قالب برنامه ارائه شده و نقش دولت هم تعریف شود، استانداری پای کار خواهد بود.

این مقام مسئول با ابراز تاسف از جایگاه ششمی خراسان شمالی در آمار ابتلا به اعتیاد در کشور، تاکید کرد: باید نوجوانانی که زمینه معتاد شدن، برایشان فراهم است را شناسایی کرده و از افزایش جمعیت معتادان جلوگیری کنیم.

شجاعی با اشاره به تلاش شهرداری در تامین امنیت استخر روباز بانوان، اظهار کرد: نباید بگوییم امنیت آنجا به طورصددرصد برقرار است.

وی با طرح این سوال که غیر مسقف بودن این استخر چه امتیازی به بانوان خواهد داشت، گفت: با وجود زحمات زیادی که در ساخت این استخر کشیده شده است، اقتصادی نیست که فقط در حد سه ماه تابستان از آن استفاده شود و بقیه ماه های سال بدون استفاده رها شود.

شجاعی در پایان با تاکید بر مسقف شدن این استخر، ادامه داد: کاربری این پروژه به صورت سطحی اجرا شده است و این امکان وجود دارد که گسترش بیابد.

نظرات

ارسال نظر