ادامه واکنش‌ها به اظهارات عجیب نماینده بجنورد؛ مردم در انتخاب نماینده‌ها دقت کنند

واژه «بروند بمیرند» نماینده مردم بجنورد در مجلس آن هم در جلسه‌ای رسمی در استانداری، موجب برانگیخته شدن افکار عمومی و واکنش جمع زیادی از فعالان فضای مجازی خراسان شمالی شد.

به گزارش شرق24:علی قربانی نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی روز گذشته در جلسه ستاد بازسازی مناطق سیل زده خراسان شمالی اطهار داشت: یکی از ایرادات این است که تمام امکانات را از دولت طلب می‌کنیم. اگر آن کسی که حتی توانایی تهیه چکمه برای خود ندارد٬ باید برود بمیرد.

واکنش شدید رئیس‌کل دادگستری استان

این اظهارنظر واکنش حجت الاسلام اسدالله جعفری ریاست دادگستری خراسان شمالی را در جلسه به دنبال داشت که وی در این باره افزود: تاکنون آنچه را که وظیفه مردم بوده به خوبی انجام شده و همواره مردم در خط مقدم حاضر بودند و خواهند بود. لذا اگر کوتاهی بوده از سوی مسئولین بوده و اگر قرار باشد کسی بمیرد آب‌ منطقه‌ای است نه آن میرآب 65 ساله ساکن در روستا.

قربانی بعداز خطابه تند ریاست دادگستری استان در حمایت از مردم٬ اظهار پشیمانی کرد و گفت: لحظه‌ای جوگیر شدم و حرفی زدم.

علاوه بر ریاست دادگستری استان خیل کثیری از فعالان فضای مجازی نیز نسبت به این گزاره واکنش نشان دادند که در ادامه بخشی از آن را بازگو خواهیم کرد.

چه کسی مستحق مرگ است؟

سید محمود نظم بجنوردی از فعالان جهادی و فضای مجازی خراسان شمالی با هشتک «سلفی حقارت» ضمن یادآوری سلفی این نماینده مجلس با موگرینی٬ به این اظهار نظر واکنش نشان داد و نوشت: علی قربانی نماینده بیش از نیمی از مردم نجیب استان محروم خراسان شمالی گفته کسی که توانایی خرید چکمه را ندارد برود بمیرد، از آقای قربانی یک سئوال دارم؟ بین مردمی که ندارند و شمایی که درک نمی‌کنید کدام مستحق مرگید؟

مهدی اکرامی مسئول بسیج رسانه خراسان شمالی در این باره نوشت: وقتی نماینده مجلس غرق در توهم است! جناب قربانی شما بفرمایید در این دوره نمایندگی مجلس، چه گلی به سر مردم استان زده‌اید؟ کدام کار را به سرانجام رسانده‌اید؟ طلبکارهم شده‌اید؟ حال آن کس که باید برود و بمیرد کیست؟

محمدحسین محمدزاده دیگر فعال فضای مجازی و خبری استان با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) توییت کرد: مراقب افکارتان باید که گفتارتان می‌شود، مراقب گفتارتان باشید که اعمالتان می‌شود، مراقب اعمالتان باشید که شخصیت‌تان می‌شود، مراقب شخصیت‌تان باشید که عاقبت‌تان می‌شود. از تفکر لیبرالی چیزی بیش‌از این انتظار نیست.

کسی که گوشت نمی تواند بخرد هم بمیرد!

حجت‌الاسلام مهدی الهی فرد پژوهشگر و نویسنده تاریخ انقلاب اسلامی نیز در این باره توئیت کرد: علی قربانی روش نشده بگه: کسی که نمیتونه یک کیلو گوشت بخره بره بمیره، کسی که نمیتونه قبوض آب و برق و گاز رو بده بره بمیره.کسی که نمی‌تونه بعد برجام خرید کنه بره بمیره. و اصلاٌ این آدم‌ها غلط می‌کنند که زنده بمونند!

احسان مجد از دیگر فعالان فضای مجازی استان نوشت: نماینده مجلسی که در جواب نبود چکمه از واژه «بروید بمیرید» استفاده می‌کند، هیچ فرقی با آن آقازاده خارج نشین که با مردم با همین لفظ خظاب می‌کند ندارد.

کاظم شهریاری از فعالان اصلاح‌طلب خراسان شمالی٬ واژه بروید بمیرید قربانی را هرزه گویی عنوان کرد و گفت: یکبار وقتی به هرزه گویی هایش اعتراض کردم، برادرش هم جوگیر شد و شبانه چند نفر را برای زد و خورد فرستاد!

اسماعیل کفاشی مسئول سازمان رسانه‌ای سراج در خراسان شمالی گفت: وقتی نماینده، درد مردم را نمی‌فهمد، وقتی نماینده مردم را رعیت می‌داند و دولت را ارباب، می‌شود علی قربانی نماینده مردم بجنورد که به ولی نعمتان می‌گوید «بروید بمیرید».

منبع:تسنیم

نظرات

ارسال نظر