آزمون سراسری سال ۹۸ تنها برای رشته‌های پرطرفدار برگزار می‌شود

معاون وزیر علوم گفت: کنکور امسال تنها برای رشته‌های پرمتقاضی برگزار می‌شود و ۸۰ تا ۹۰ درصد رشته‌ها از فرایند کنکور خارج می‌شوند.

 

به گزارش شرق24:مجتبی شریعتی نیاسر در همایش دومین کنفرانس ملی فرایند‌های گاز و پتروشیمی در دانشگاه بجنورد، نظام تست زنی حاکم بر فضای آموزشی کشور را نظامی اشتباه دانست و اظهار داشت: نظام کنکور مبتنی بر تست زنی نظامی اشتباه و فرسوده است و باید از گردنه شرایط ورود به دانشگاه‌ها حذف شود.

وی با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص حذف کنکور، اظهار داشت: کنکور امسال تنها برای رشته‌های پرمتقاضی برگزار می‌شود و ۸۰ تا ۹۰ درصد رشته‌ها از فرایند کنکور خارج می‌شوند.

معاون آموزشی وزیر علوم دانشگاه بجنورد را دانشگاهی نوپا عنوان داشت و تصریح کرد: رشد و بالندگی این دانشگاه نیازمند هماهنگی و همراهی سایر دستگاه‌های استان است.

پروفسور شریعتی خطاب به استاندار خراسان‌شمالی خاطرنشان کرد: مراکز صنعتی استان باید متقاعد شوند تا با دانشگاه همراهی و همکاری بیشتری داشته باشند و از ظرفیت دانشجویان برای افزایش تولید بر پایه فناوری‌های دانش‌بنیان استفاده کنند. لازمه مهارت افزایی ارتباط بیشتر دانشجویان با صنعت است.

وی توجه دانشجویان به مهارت‌های اجتماعی و فردی را امری حیاتی دانست و گفت: افراد زیادی را در سطح داشته‌ایم که با نمره بالا فارغ التحصیل شدند، اما نتوانستند در سطح جامعه افراد موفق و تاثیرگذاری باشند.

معاون وزیر علوم در پایان از ارائه مجوز دکترا در سه رشته دانشگاه بجنورد خبر دارد.

نظرات

ارسال نظر