بودجه ۳۰۰ میلیارد تومانی برای شهرداری‌های خراسان شمالی اختصاص یافت

حسن پارسی پور گفت: برای شهرداری ۲۲ شهر این استان در سال ۹۸ مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

به گزارش شرق24:،حسن پارسی پور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان شمالی  صبح جمعه در نشست معاون عمرانی وزیر کشور با شهرداران و بخشداران، اظهار کرد: سال گذشته این بودجه در خراسان شمالی ۲۸۰ میلیارد تومان بود.

پارسی پور تصریح کرد: در حال حاضر ۴۶۰ هزار نفر از جمعیت خراسان شمالی در شهر‌ها ساکن هستند و ۱۱۸ نفر اعضای شورا‌های استان هستند که از این میان ۱۱۰ نفر مرد و ۱۸ نفر زن هستند.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری خراسان شمالی در ادامه با تأکید بر اینکه خراسان شمالی جزو استان‌هایی است که درصد بالایی از جمعیتش ساکن در روستا‌ها هستند، عنوان کرد: بر اساس سرشماری سال ۹۵ در خراسان شمالی یک هزار و ۳۰۰ روستا وجود دارد و از این میان ۷۴۴ روستا برخوردار از شورا هستند و ۶۹۵ روستا نیز از دهیاری برخوردارند.

علی توافقی گفت: در این استان ۶۱۰ دهیار مرد و ۸۵ دهیار زن مشغول فعالیت هستند و بر اساس سرشماری پیشین ۳۷۷ هزار نفر از جمعیت استان در روستا‌ها ساکن هستند.

توافقی در ادامه از وزارت کشور درخواست کرد تا برای دست یافتن به مهاجرت معکوس و همچنین مقابله با حاشیه نشینی اعتبارات بر اساس تعداد روستا‌ها توزیع شود.

نظرات

ارسال نظر