تکمیل استخر آبگرم ایوب نبی تا پایان ماه رمضان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با اشاره به احداث استخر آبگرم ایوب نبی با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان، از تکمیل و بهره برداری این پروژه تا پایان ماه رمضان خبر داد.

به گزارش شرق24:حجت الاسلام عظیم آسوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی  در خصوص تعداد موقوفات جدید امسال هم به وقف 9 مورد اشاره و ارزش ریالی آن را 700 میلیون تومان ذکرد کرد که بیشتر در حوزه عزاداری سیدالشهدا، احداث حسینیه و امور فرهنگی بوده است.

 

وی با بیان اینکه تلاش ما این است که نیات واقفان در حوزه حمایت از ازدواج، نخبگان علمی، دارو و درمان، حوزه های علمیه، تجهیزات پزشکی و افراد بی سرپرست و معلول سوق یابد، اظهارداشت: انجمن یاوران وقف غدیر هم با همکاری تعدادی از خیران فعال شده و قرار است در حوزه کمک به نیازمندان و حل مسائل حاشیه نشین از ظرفیت وقف های متناسب با موضوع غدیر استفاده شود.

 

حجت الاسلام آسوده همچنین با بیان اینکه پروژه احداث استخر آبگرم ایوب نبی با 500 میلیون تومان اعتبار انجام شده است، افزود: این پروژه  تا پایان ماه مبارک رمضان تکمیل می شود.

 

وی، تکمیل شبستان امامزاده روستای ایوب به متراژ 800 متر و به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون تومان، کشت 5 هکتار زعفران در فاروج به ارزش 300 میلیون تومان و احداث استخر پرورش ماهی فاروج به ارزش 300 میلیون تومان را از دیگر پروژه‌های در دست اقدام معرفی کرد.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی در تشریح برنامه های ویژه ماه رمضان هم به اجرای طرح «ضیافت الهی» اشاره کرد و گفت: 35 بقعه متبرکه مجری این طرح است که در 15 امامزاده خیمه های معرفت دایر می شود.

 

وی، به برگزاری 23 محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان شهرستانی، استانی و بین المللی اشاره کرد و افزود: سفره های افطاری ساده در امامزادگان از دیگر برنامه هاست که به همت خیران و موقوفات این بخش که شامل 70 موقوفه است، گسترانیده می شود.

 

حجت الاسلام آسوده، ترتیل خوانی و جزءخوانی در امامزادگان و تفسیر قرآن کریم با حضور «حجت الاسلام یعقوبی» و «آیت الله رحمانی سبزواری» را به دیگر ویژه برنامه های ماه رمضان افزود و بیان کرد: جزءخوانی قرآن کریم که در محل امامزاده سیدعباس علیه السلام بجنورد برگزار می شود هم به صورت زنده از شبکه اترک پخش خواهد شد.

نظرات

ارسال نظر