چرا توجه به حوزه‌های علمیه و فرهنگ خراسان‌شمالی در سند توسعه استان نشده است

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی درآیین نماز جمعه این هفته شهرستان بجنورد ماه رمضان را هدیه ویژه الهی به مسلمین جهان دانست و اظهار داشت: بنا به حدیثی از پیامبر اعظم(ص) در شب اول ماه رمضان خداوند نگاه ویژه‌ای به بندگان میکند کمترین آن برداشتن عذاب از آن بنده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی درآیین نماز جمعه این هفته شهرستان بجنورد ماه رمضان را هدیه ویژه الهی به مسلمین جهان دانست و اظهار داشت: بنا به حدیثی از پیامبر اعظم(ص) در شب اول ماه رمضان خداوند نگاه ویژه‌ای به بنده روزه دار می کند که حکمت‌ها و معانی بسیاری دارد، کمترین آن برداشتن عذاب از آن بنده است.

وی با اشاره به وفات حضرت ابوطالب(ع) و حضرت خدیجه(س) در هفته آینده افزود: در فاصله دو روز پیامبر دو یار توانا، بصیر و همراه خود را از دست داد که داغ سنگینی را بر دوش پیامبر گماشت. این دو یار دست توانای پیامبر در ایام تحریم و محاصره اقتصادی بودند شرایط فعلی کشور نیز می طلبد محققین و اهالی فرهنگ نگاه ویژه و خردمندانه به زندگی تشکیلاتی این دو یار دیرینه پیامبر داشته باشند.

یعقوبی با ابراز خرسندی از پیام قاطع و کوبنده رئیس شورای عالی امنیت ملی خطاب به طرفین برجام تصریح کرد: طبق برجام مقرر شده بود تا بیش از 130 تن آب سنگین در کشور نداشته باشیم همچنین غنی سازی کشور از مرز تعیین شده تجاوز نکند که بحمدالله مسئولین پس از مشاهده بدقولی و بدعهدی طرفین این دو بند را از برجام خارج کردند.

امام جمعه شهرستان بجنورد تاکید کرد: طبق دستور اسلام اگر طرف مقابل عهد‌شکنی کرد مسلمانان مجبورند تعهد را بشکنند، رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند نباید به دشمن اعتماد کرد. 

وی ضمن اشاره به تدوین سند توسعه استان ایراداتی را نسبت به بخشی از آن داشت که در این باره افزود: در سال 91 با حضور رهبر انقلاب در استان شاهد توسعه بسیار زیادی بودیم که به گفته برخی استان 20 سال جلو افتاد، اما ظاهراً از این افتخار در سند توسعه یادی نشده است. درخواست ما این است از این رویداد مهم به عنوان یک افتخار در تاریخ استان یاد شود.

یعقوبی با تاکید بر اینکه باید همان اندازه که به مسائل مادی می پردازیم به مسائل فرهنگی نیز پرداخته شود گفت: در این سند نامی از حوزه های علمیه، برنامه‌های فرهنگی در حوزه آموزش و پرورش و غیره نمی‌بینیم، متاسفانه مسئله فرهنگ و ارتقا فرهنگ عمومی جامعه در این سند غریب واقع شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی تاکید کرد: حوزه های فرهنگی استان باید در این سند دیده شده و اعتباراتی برای آن‌ها لحاظ شود.

انتهای پیام/ ز

نظرات

ارسال نظر