آزادی بیش از ۷ هزار زندانی جرایم غیرعمد در کشور

معاون اداری و مالی ستاد دیه کشور از آزادی بیش از ۷ هزار زندانی جرایم غیرعمد کشوری در سال ۹۷ خبر داد.

به گزارش شرق24:علی مهربان، معاون اداری و مالی ستاد دیه کشور شب گذشته (29 اردیبهشت) در مراسم جشن گلریزان خراسان شمالی که با حضور آیت الله یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و دیگر مسئولان استانی در محل سالن آمفی تئاتر مجموعه ایثار بنیاد شهید بجنورد برگزار شد، گفت: طی سال گذشته، 7 هزار و 932زندانی جرایم غیرعمد از زندان های کشور آزاد شدند.

 

وی افزود: از این تعداد 260 نفر زن و 7 هزار و 672 نفر مرد بودند.

 

مهربان با بیان اینکه این امر با کمک ستاد دیه کشور، مشارکت نیکوکاران و تخفیف شکات صورت گرفت، اظهارداشت: میزان بدهی این تعداد از زندانیان بالغ بر 15 هزار و 977 میلیارد ریال بود که پرداخت شد.

 

معاون اداری و مالی ستاد دیه کشور با اشاره به اینکه 48 درصد بدهی زندانیان جرایم غیرعمد نیز توسط شکات بخشیده می شود، گفت: این امر کمک بسیار بزرگی به آزادی زندانیان کرده است.

 

مهربان در ادامه بیشترین زندانیان جرایم غیرعمد را محکومان مالی خواند و بیان داشت: در رتبه کشوری، استان فارس با یک هزار و 277 نفر، بیشترین زندانی و استان هرمزگان با 73 نفر، کمترین زندانی جرایم غیر عمد را به خود اختصاص داده است.

 

وی از برگزاری 300 جشن گلریزان طی سال جاری در کشور خبر داد و افزود: در حال حاضر 8 هزار و 642 زندانی جرایم مالی غیرعمد در زندان های کشور هستند که نیازمند هزینه ای بالغ بر 6 هزار و 500 میلیارد ریال برای آزادی آن ها هستیم.

نظرات

ارسال نظر