امام جمعه بجنورد گفت: دانشجویان پیشتازان مطالبه گری در جامعه اسلامی هستند.

امام جمعه بجنورد گفت: دانشجویان پرچمداران امر مقدس مطالبه گری در جامعه اسلامی هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در آئین نمازجمعه ‌ بجنورد راه قبولی اعمال را تقوا، پرهیزکاری و ترک محرمات و انجام واجبات دانست و اظهار داشت: یکی از هدایای خداوند به امت پیامبر اسلام(ص) وعده بهشت است. روزه‌داران میهمانان بهشت خصوصی خداوند هستند.

وی در ادامه به وصف خصوصیات حضرت علی(ع) پرداخت و افزود: حضرت زهرا(س) در خطبه فدکیه با حال گلایه‌مندانه از امت، در وصف حضرت فرمودند: حضرت علی(ع)  کسی است که وقتی مشرکین برای بلعیدن اسلام آمدند پیغمبر او را فرستاد تا از این فاجعه جلوگیری کند. چه رنج‌ها که علی در راه حاکمیت دین و اسلام ناب نکشید، اگر تنها تربیت حضرت علی (ع) در کارنامه پیامبر باشد، برای عالم بشریت کافی است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان افزود: مطالبه امری مقدس می‌باشد که پرچم آن به دست دانشجویان و جوانان است. اما باید این عمل همراه با ادبیاتی مستدلانه و منصفانه باشد تا به بار بنشیند و سوژه به دست دشمن ندهد.

یعقوبی بهترین هدیه لیالی قدر از سوی خدا به بندگان را تقوا دانست و گفت: مردم برنامه‌های خود را منظم کنند تا بتوانند حضور حداکثری در این مراسم پر از برکات داشته‌ باشند.

پرداختن به مسئله قدس بخش دیگری از سخنان امام جمعه بجنورد بود که در این باره خاطرنشان کرد: مردم در این روز بزرگ نشان خواهند داد که پشتیبان مردم مظلوم فلسطین هستند و در برابر ظلم و استکبار جهانی که هدایت آن از سوی آمریکا و استکبار است کوتاه نمی‌آیند.

وی با اشاره سالروز سه خرداد افزود: سهم خراسان شمالی از این عملیات غرور آفرین 56 شهید است در این عملیات بزرگ به انقلاب اسلامی هدیه شده است. امروز نیروهای حشد الشعبی عراق، حزب الله و انصارالله فرزندان عملیات فتح خرمشهر هستند.

نظرات

ارسال نظر