اخطار انتخاباتی به دو مدیرکل؛ مدیران تا ۱۶ خرداد برای استعفا مهلت دارند

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان شمالی از اخطار جدی به دو مدیرکل استان بابت عمل نکردن به قوانین انتخاباتی خبر داد.

به گزارش شرق24:ولی الله حیاتی بعد از ظهر امروز در نشست خبری ستاد انتخابات خراسان شمالی اظهار داشت: جریان انتخابات، جریانی کاملاً قانونی و دارای فرآیند مشخص است که هرگونه اطلاعات و اخبار در انتخابات پیش رو در حوزه خراسان‌شمالی تنها از سوی ستاد انتخابات قابل قبول است.

وی با بیان اینکه رعایت مرقانون سرلوحه ستاد انتخابات استان است افزود: در انتخابات بنای ما برگزاری انتخابات سالم، رقابتی، پرشور، قانونمند و با حضور و مشارکت حداکثری مردم است. قوام و برگزاری انتخابات با نظر و خواست مردم صورت می‌گیرد لذا نباید گذاشت که انتخابات که ستون خیمه انقلاب به شمار می‌رود خدشه‌دار شود. همچنین باید زمینه را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو فراهم کنیم.

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی با اشاره به اینکه تاکنون دو استعفا در استان واصل شده است تصریح کرد: تمامی کسانی که در مناصب دولتی فعالیت دارند می‌بایست از دهم تا شانزدهم ماه جاری نسبت به استعفای خود اقدام کنند ضمن اینکه باید استعفای آن‌ها از سوی مرجع صادر کننده حکم، پذیرفته شود که تاکنون دو استعفا، یکی مشاور استاندار و دیگری ریاست جهاد دانشگاهی استان دریافت شده که تا این لحظه استعفای ریاست جهاد دانشگاهی پذیرفته نشده است اما تا 16 اُم احتمال پذیرش این استعفا وجود دارد.

حیاتی با اشاره به اینکه در قانون اساسی و قانون انتخابات افزایش تعداد شعب رای به هیئت اجرایی واگذار شده است ادامه داد: آنقدر قانون اساسی و قانون انتخابات دقیق تنظیم شده که حتی افزایش تعداد شعب به هیئت اجرایی انتخابات که مورد اعتماد و وثوق مردم هستند واگذار شده که تاکنون 886 شعبه برای انتخابات مجلس و اولین میان دوره‌ای خبرگان در سطح استان پیش‌بینی شده اما احتمال اینکه در زمان تشکیل هیئت اجرایی به فراخور شرایط تعداد شعب افزایش پیدا کند وجود دارد.

سخنگوی ستاد انتخابات خراسان شمالی در ارتباط با تبلیغات زودهنگام برخی از نامزدها خاطرنشان کرد: این توصیه به همه تشکل‌ها، گروه‌ها و جریانات سیاسی  می شود که قانون را فصل الخطاب بدانند و همه باید قاعده بازی را رعایت کرده چراکه تبلیغات زودهنگام رصد و به وزارت کشور، قوه قضاییه و هیئت نظارت منعکس می‌شود.

حیاتی با بیان اینکه تمام اعمال و سکنات مدیران دستگاه های اجرایی استان در خصوص انتخابات رصد می شود افزود: تاکنون به دو مدیرکل تذکر جدی داده شده است که مراقب اعمال و رفتار خود باشند و در حال حاضر اوضاع تحت کنترل و رصد است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه ملت ایران در طول 40 ساله انقلاب اسلامی همواره با تهدید و تحریم از سوی دشمنان روبرو بوده اند بیان داشت: در طول 40 سال انقلاب اسلامی همواره با ناملایمتی های از سوی دشمنان روبرو بوده ایم اما یک روز هم انتخابات در جمهوری اسلامی به تعویق نیفتاد لذا ملت ایران آزمون‌های بزرگی را پس داده و نتایج سناریوهای دشمن همواره با حضور حداکثری مردم همراه بوده است.

وی در پایان اضافه کرد: تحریم‌ها و تهدیدها ذره‌ای از اراده مردم در راستای پیمودن آرمان‌های انقلاب نخواهد کاست و پیام این تهدیدها انسجام و وحدت مردم است که در این راستا احزاب و جریانات سیاسی برای مقابله با دسیسه‌های دشمنان آمادگی لازم را دارند چراکه به خوبی می‌دانند اکنون زمان تسویه حساب سیاسی نیست بلکه زمان وحدت و با هم بودن است.

نظرات

ارسال نظر