دستگاه قضایی برخورد قاطع با هنجارشکنان داشته باشد

امام جمعه بجنورد از قوه قضاییه خواست تا با هنجارشکنان و مفسدان و کسانی که آرامش مردم را بر هم می زنند برخورد قاطع داشته باشد.

به گزارش شرق24: حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، امام جمعه بجنورد در خطبه های این هفته نماز جمعه در محل مصلی امام خمینی(ره) در رابطه با لغو کنسرتی که در بجنورد انجام شد، افزود:  با افرادی که آرامش مردم را برهم می زنند باید برخورد قاطع انجام شود.

وی اظهار کرد: هنجارشکنان نباید آزادانه در شهر هر کار که می‌خواهند انجام دهند ، آبروی استان را ببرند و زمانی که با آنها برخورد می شود بگویند آزادی وجود ندارد.

حجت الاسلام یعقوبی با تاکید بر اینکه باید جلوی کانون‌هایی که فساد تولید می‌کنند، گرفته شود، گفت: آزادی تا زمانی است که حق باقی مردم را تضییع نکنید.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار آسان سازی در روند دادرسی ها شد وگفت: مدت دادرسی پرونده ها هم باید کاهش یابد.

وی از مردم نیز خواست تا پرونده زیاد حقوقی در محاکم قضایی تشکیل ندهند زیراکه این امر موجب طولانی شدن روند دادسری می شود.

وی با بیان اینکه قوه قضائیه برای انقلاب اسلامی کارهای بزرگی انجام داده است، اظهار کرد: قوه قضائیه باید عملکرد بیشتری داشته باشد و عملکرد خود را به گوش مردم برساند تا مردم بدانند قوه قضائیه چه کارهای بزرگی انجام داده است.

امام جمعه بجنورد بیان کرد: چتر عدالت باید همه را فرا بگیرد و قوه قضائیه حرکت بسیار خوبی در این زمینه شروع کرده است و برخورد با مفسدان اقتصادی یکی از این کارهای بزرگ است که با جدیت در حال انجام است.

وی گران فروشان را همچون تروریست هایی دانست که در این شرایط سخت اقتصادی به کشور ضربه وارد می کند.

وی از بازاریان و کسبه ها و تمامی مردم خواست تا انصاف داشته باشند و گفت: هم اکنون برای هر مغازه نمی شود یک مامور تعزیرات گذاشت، همه باید خودمان مامور باطنی داشته باشیم و عدالت و انصاف را رعایت کنیم.

امام جمعه بجنورد در رابطه با روز شهادت شهید چمران عنوان کرد: شهید چمران از بزرگانی بود که آمریکا و غرب رفت ولی آمریکاه زده و غرب زده نشد و برای انقلاب اسلامی تلاش های زیادی انجام داد.

به گفته وی زندگی شهید چمران تجربه ها و درس های زیادی را دارد و این تجربه ها باید به خوبی به نسل جوان منتقل شود تا جوانان ما بدانند انقلاب اسلامی به راحتی به دست نیامده است.

نظرات

ارسال نظر