ارسال ۴۰ هزار نامه مردمی به نهاد ریاست جمهوری

استاندار خراسان شمالی گفت: ۴۰ هزار نامه مردمی به نهاد ریاست جمهوری ارسال شد .

به گزارش شرق24:محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی در نشست خبری با خبرنگاران استان اظهار کرد: از حضور گرم و استقبال پرشور مردم استان در دور دوم سفر هیات دولت به خراسان شمالی در محل ورزشگاه شیروان قدردانی می کنم که این حضور نمونه بارزی از وجود وحدت در کشور را به نمایش گذاشت.

شجاعی در ادامه درباره نتایج سفر هیات دولت به استان عنوان کرد: با توجه به اینکه استان خراسان شمالی با ضعف سرمایه گذاری های بخش خصوصی مواجه بوده است در دور دوم سفر ریاست جمهوری، مسئولان خراسان شمالی با تلاش های بسیار موفق شدند که نظر شرکت های بخش خصوصی و دولتی همچنین بانک ها را برای انجام سرمایه گذاری در این استان جلب و موافقت ها را اخذ کنند.

وی افزود: موافقت ها برای انجام سرمایه گذاری در استان به مبلغ 20 هزار میلیارد تومان توسط شرکت ها و بانک ها اخذ شد که این مهم ارمغان سفر دور دوم سفر هیات دولت به استان بود.

وی افزود: سازمان ایمیدرو ورود کرده است تا خیلی خوب در خراسان شمالی سرمایه گذاری کند.

شجاعی تصریح کرد: صنایع پایین دستی خط صنایع مادر استان باید از محل سرمایه گذاری های این چنینی راه اندازی شدند.

وی گفت: در دور دوم از سفر هیات دولت به استان انجام برخی از سرمایه گذاری ها در استان قطعی شده،هستند و برای تحقق برخی دیگر از سرمایه گذاری های موافقت شده باید ابتدا شرکت های تعاونی تشکیل شوند.

وی همچنین تاکید کرد: خراسان شمالی باید با دستان مردم و سرمایه گذاران این استان نیز رشد کند.

استاندار خراسان شمالی خاطر نشان کرد: دولت امکانات زیرساختی را برای استان ها فراهم می کند اما رونق و رشد اقتصادی استان ها باید با همت تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی بخش خصوصی ( بومی و غیر بومی) محقق شوند.

وی در بخش دیگری از سخن خود در پاسخ به سوالات خبرنگاران نسبت به این سوال که آیا برای استقبال گرم و پرشور از رییس جمهور در ورزشگاه شیروان مبالغی به مردم و اضافه کاری  به کارمندان که دعوت شده بودند، پرداخت شده اند، اظهار کرد: بابت این سفر به هیچ کارمندی اضافه کاری داده نشده است و قرار نیست که بپردازیم.

وی افزود: تمام نیروهایی که تلاش کردند تا این سفر انجام و مصوباتی اخذ شوند در عمل به وظیفه کاری خود عمل کردند.

شجاعی افزود: در عین حال، از تلاش کارمندان ادارات استان که در این زمینه همراهی کردند نیز قدردانی می کنم.

وی همچنین یادآور شد: استان به هیچ نیروی مردمی مبلغی برای حضور در ورزشگاه نپرداخته است.

وی خاطر نشان کرد: در این سفر 40 هزار نامه مردمی دریافت شدند که آنها به صورت دسته بندی شده برای نهاد ریاست جمهوری ارسال خواهند شد.

استاندار خراسان شمالی در پاسخ به این سوال که در روز استقبال از رییس جمهور در ورزشگاه شیروان، عده ای حضور مردم از نقاط مختلف استان را نادیده گرفتند و فقط بر نام شیروان و حضور مردم شیروان در این محل مانور می دادند نیز بیان کرد: بومی گرایی شهرستانی و استانی در هر منطقه ای یک آفت است.

وی تصریح کرد: این رویه اجازه نمی دهد که درها برای حضور افراد مفید و توانمند به استان باز شود تا اقدامات خوبی انجام شود.

وی تاکید کرد: باید درها را برای ورود افراد توانمند و مفید بازگذاشت.

استاندار خراسان شمالی بیان کرد: عده ای در سطح استان ها با این روش ها در تلاش هستند تا منافع و مسئولیت بدست آورند.

شجاعی تصریح کرد: مردم نباید اجازه دهند که این افراد مسئولیت بگیرند.

نظرات

ارسال نظر