از اعتبارات خراسان شمالی بابت برگزاری جشنواره تولیدات صدا و سیما هزینه نمی‌شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان شمالی گفت: ریالی از اعتبارات استان بابت برگزاری جشنواره ملی تولیدات صدا و سیما هزینه نمی‌شود.

به گزارش شرق24:حسن پارسی‌پور در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبر خراسان شمالی اظهار داشت: علی‌رغم افزایش اعتبار 18 درصدی بودجه استان نسبت به سال 97 اما همچنان برخی از دستگاه‌های اجرایی با کاهش نقدینگی مواجه هستند.

وی با تاکید بر اینکه بودجه سال 98 خراسان شمالی منطبق بر اولویت های سند توسعه استان می‌باشد٬ افزود: پروژه‌های مصوب سفر ریاست جمهوری به خراسان شمالی منطبق با تمامی سندهای توسعه، سند آمایش و سند بخشی خراسان شمالی می باشد و خارج از آن عمل نخواهد شد چرا که سند توسعه همراه با راهبرد و هدف‌گذاری است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی با بیان اینکه 44 پروژه استان قابلیت واگذاری و مشارکت بخش خصوصی را دارند٬ تصریح کرد: دولت این ظرفیت را در اختیار بخش خصوصی و سرمایه گذاران قرار داده است که آن دسته از پروژه‌هایی که قابلیت واگذاری و مشارکت دارند به منظور مشارکت، تکمیل خرید و بهره‌برداری پروژه به بخش خصوصی واگذار کند که از این تعداد 12 پروژه در سطح ملی و 32 پروژه دیگر استانی تعریف شده است.

وی ادامه داد: 21 میلیارد تومان اعتبار در قالب تبصره 19 برای مشارکت سرمایه‌گذاران در تکمیل و بهره‌برداری این پروژه‌های تعریف شده است که کمک حالی برای بخش خصوصی خواهد بود که عمده این پروژه‌ها در بخش‌های آب و فاضلاب شهری، آب و فاضلاب روستایی، میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی، آب‌منطقه‌ای، فرهنگ و ارشاد و ورزش و جوانان است.

پارسی پور با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی در خراسان شمالی تنوع بخشی به اقتصاد است خاطر نشان کرد: بهترین راه حل برای شرایط موجود کشور اقتصاد مقاومتی است اما از ظرفیت، مفهوم و واژه اقتصاد مقاومتی در خراسان شمالی به خوبی استفاده نشده و این یک آسیب به شمار می‌رود لذا تغییر این مدل یکی از الزامات در جلسات اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی محسوب می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی با اشاره به پروژه نوغانداری در استان افزود: پروژه نوغانداری خراسان شمالی در سطح ستاد ملی اقتصاد مقاومتی که با حضور معاون اول ریاست جمهوری ارائه شد، جزو سه پروژه‌ای بود که با چارچوب اقتصاد مقاومتی شناخته شد.

پارسی پور با تاکید بر اینکه ریالی از اعتبارات خراسان شمالی بابت برگزاری جشنواره ملی تولیدات صدا و سیمای مراکز استانها هزینه نمی‌شود٬ خاطرنشان کرد: تاکنون 2 میلیارد تومان از سهم اعتبارات ملی برای اجرای این پروژه تامین اعتبار شده است اما ریالی از اعتبارات استان برای برگزاری این جشنواره هزینه نخواهیم کرد ولی از تمامی ظرفیت‌های خراسان شمالی اعم از خودرو، فضا و زیرساخت به منظور هرچه بهتر برگزار شدن این جشنواره استفاده می‌کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی با اظهار این مطلب که در حال حاضر 1570 پروژه نیمه تمام در استان داریم٬ اذعان داشت: برای تکمیل و به اتمام رساندن پروژه‌های ناقص استان به بیش از 3 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که اکنون 500 پروژه از این تعداد بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و 800 پروژه دیگر نیز زیر 60 درصد پیشرفت دارد‌.

وی در پایان با اشاره به پست‌های بلاتصدی اداره‌های مشمول نظام بودجه استانی در خراسان شمالی٬ اضافه کرد: از ابتدای سال 92 تاکنون بیش از 2000 نفر در خراسان‌شمالی به استخدام دستگاه‌های اجرایی درآمدند اما در حال حاضر یک‌سوم پست‌های سازمانی استان خالی است.

نظرات

ارسال نظر