شبکه فرهنگ رضوی در عرصه بین‌الملل ایجاد شود

الهام امین‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس در حاشیه همایش بین‌المللی بانوان مروج فرهنگ رضوی اظهار داشت: حرکتی که امروز شروع شده اول یک راه است و باید فعالیت‌های زیادی را در ارتباط با تعریف و معرفی فرهنگ رضوی می‌توانیم انجام دهیم.

وی با بیان اینکه این عشق و اُلفتی که مسلمانان جهان به خصوص به امام رضا(ع) دارند به جای خود است، افزود: باید در مرحله اقدام و عمل بتوانیم سیره ایشان را در زندگی پیاده کنیم و این طور نباشد که به زیارت بیاییم، اما همان روش قبلی خود را ادامه دهیم.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق‌ شهروندی با بیان اینکه مسئولان فضایی مناسب آماده کرده‌اند اما باید ببینیم امام رضا(ع) از ما چه می‌خواهند، خاطرنشان کرد: به مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوازدهم پیشنهاد می‌کنیم که در این زمینه حمایت مالی لازم را بکنند تا سفارتخانه‌ها و رایزن‌های فرهنگی ما در خارج از کشور در این موضوع خاص فعالیتی ویژه داشته باشند.

امین‌زاده تصریح کرد: نخبه‌های رضوی باید شناسایی شوند و بانک اطلاعاتی آن تشکیل شود و یک شبکه فرهنگ رضوی در عرصه بین‌الملل ایجاد شود.متخصصان و کارشناسان باید مکتوبات، فیلم، هنر و آثار نخبگی را در تمام جهان آماده کنند، چرا که اکنون فضای مجازی آماده است و ما باید از آن نهایت استفاده را بکنیم.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر