دستگیری عامل اصلی توزیع مشروبات الکلی «مرگبار» در بجنورد

فرماندهی انتظامی خراسان شمالی از مرگ سه نفر بر اثر استفاده از مشروبات الکلی مسموم در استان خبر داد و گفت: عامل اصلی توزیع مشروبات الکلی مرگبار دستگیر شده است.

به گزارش شرق24: سردار علیرضا مظاهری اظهار داشت: تعداد کشته شدگان ناشی از مصرف مشروبات الکلی مسموم در استان خراسان شمالی  3 نفر و مسمومان 13 نفر هستند.

فرماندهی انتظامی خراسان شمالی اعلام کرد: در پی اعلام خبری مبنی بر اینکه چند نفر از شهروندان به علت مصرف مشروبات الکلی مرگبار دچار مسمومیت شدید شده‌اند٬ بلافاصله تحقیقات گسترده پلیس در این حوزه با جدیت دنبال شد.

سردار مظاهری با بیان اینکه پلیس با تلاش شبانه روزی تا کنون 4 متهم را در این رابطه دستگیر کرده است، تصریح کرد: عامل اصلی نیز با تلاش پلیس در کمتر از 12 ساعت دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه یک هزار و 473 لیتر متانول بدون مجوز که برای ساخت مشروبات الکلی مرگبار استفاده می شد نیز در این راستا کشف شده است، یاد آور شد: در همین رابطه یک دستگاه کامیون نیز توقیف و به پارکینگ منتقل شده است.

هشدار جدی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی

به گزارش تسنیم٬ پیش از این دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از مسمومیت 8 نفر بر اثر استفاده از مشروبات الکلی مرگبار و کشته شدن 2 نفر خبر داده بود.

به گفته پیمان فیضی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی در بجنورد در طول هفته گذشته 8 نفر در بجنورد بر اثر استفاده از متانول دچار مسمویت شده‌اند که 2 نفر از آن ها فوت شده و 2 نفر نیز در بخش ICU بستری هستند.

وی با بیان اینکه سایر مصرف کنندگان متانول در حال سیر مراحل درمانی قرار دارند، افزود: 2 نفر از مصرف کنندگان در روزهای گذشته دیالیز و در حال درمان می‌باشند.

فیضی نسبت به آگاه سازی و اطلاع رسانی خانواده ها هشدار داد و خاطرنشان کرد: با توجه به این که مبتلایان به این مسمومیت در رده سنی بین 19 تا 35 سال قرار دارند، آگاه سازی جوانان از طریق خانواده و جامعه می‌تواند از عواقب جبران ناپذیر استفاده از این ماده مضر پیشگیری کند.

سال گذشته نیز مصرف مشروبات الکلی آلوده 6 نفر را در خراسان شمالی به کام مرگ کشاند.

نظرات

ارسال نظر