طلاق و خودکشی دو آسیب اولویت‌دار خراسان شمالی است | پایگاه اطلاع رسانی شرق 24
 • |
 • یکشنبه , ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

 • |
 • 29 شعبان 1442

 • |
 • 2021/4/11

 • معاون اجتماعی استاندار خراسان شمالی:

  طلاق و خودکشی دو آسیب اولویت‌دار خراسان شمالی است

   طلاق و خودکشی دو آسیب اولویت‌دار خراسان شمالی است

  معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی گفت: طلاق و خودکشی دو معضل اولویت‌دار در حوزه اجتماعی خراسان شمالی محسوب می‌شوند و به‌منظور کاهش و مقابله با این دو معضل باید برنامه‌ریزی شود.

    به گزارش خبرگزاری شرق 24 از بجنورد، ولی‌الله حیاتی در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، بانوان و خانواده استان خراسان شمالی اظهار کرد: استان خراسان شمالی همانند دیگر استان‌های کشور درگیر آسیب‌های اجتماعی متعددی است، اما باید در خصوص کاهش و حل مشکلات اجتماعی برنامه‌ریزی مناسب و طرح ویژه‌ای در نظر گرفته شود تا مجبور به مقابله با این آسیب‌ها در حوزه انتظامی، امنیتی و قضایی نشویم.

  وی با بیان اینکه طلاق و خودکشی دو معضل اولویت‌دار حوزه اجتماعی در خراسان شمالی است، افزود: باید در خصوص ریشه‌یابی و کاهش این دو آسیب در استان خراسان شمالی طرح ویژه‌ای که مشمول مواردی ازجمله بازه سنی، مناطق آسیب‌پذیر و دلایل بروز آسیب است، تهیه و تدوین شود.

  حیاتی با اشاره به اینکه تنها با تکیه‌بر اعتبارات استان نمی‌توان در حوزه اجتماعی گام مؤثری برداشت تصریح کرد: بیش از 80 درصد اعتبارات فرهنگی و اجتماعی در سطح ملی توزیع می‌شود و نخبگان و اندیشمندان این حوزه در استان خراسان شمالی باید بکوشند تا با ارائه طرح‌هایی عملیاتی و کارآمد در زمینه جذب اعتبارات ملی برای استان بکوشند.

  وی با بیان اینکه عدم آگاهی، سواد و دانش کافی در برخورد با آسیب‌های اجتماعی اساسی‌ترین ضعف در مبحث کاهش و مدیریت آسیب‌های اجتماعی است، خاطرنشان کرد: استانداری خراسان شمالی در نظر دارد در راستای بهبود وضعیت حوزه اجتماعی، امسال به‌صورت ویژه‌ای مشکل بی‌سوادی را در این استان ریشه‌کن کند.

  معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه فاصله گرفتن از دین رابطه مستقیمی با افزایش آسیب‌های اجتماعی دارد گفت: بهبود وضعیت خانه‌های عالم یکی از تصمیماتی است که در نظر گرفته‌شده است و این اقدام مساعدت و همکاری فرمانداری‌های شهرستان‌های استان را می‌طلبد.

  وی با بیان اینکه یکی دیگر از آسیب‌های اجتماعی رایج در خراسان شمالی، خشونت در میان افراد جامعه است افزود: بخش قابل‌توجهی از خشونت در جامعه نشات گرفته از مشکلات اقتصادی و معیشتی است که باید برای کاهش این معضل برنامه‌ریزی شود.

  حیاتی با بیان که در شرایط کنونی حوزه اجتماعی علاوه بر دست‌وپنجه نرم کردن با مشکلات اقتصادی با بحران ویروس کرونا نیز درگیر است افزود: حوزه اجتماعی علاوه بر مشکلات داخلی با مسئله نفوذ و تخریب این حوزه توسط دشمنان نظام جمهوری اسلامی روبرو است.

   معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی با اشاره به لزوم همکاری سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با آسیب‌های اجتماعی استان تصریح کرد: برنامه‌ریزی به‌منظور کاهش مشکلات اجتماعی و به‌خصوص طلاق، مستلزم داشتن طرح‌های ویژه است که دانشگاه علوم پزشکی و سازمان بهزیستی استان باید نسبت به آن اهتمام ویژه‌ای بورزند.

  انتهای پیام/آ


  پر بازدید ها

  اخبار کرونا