88 درصد از درآمد مالیاتی سال 98 خراسان شمالی محقق شد

مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی گفت: مؤدیان مالیاتی خراسان شمالی در سال گذشته 88 درصد از درآمد مالیاتی مصوب این استان را پرداخت کردند.

  

به گزارش خبرگزاری شرق24 از بجنورد، یوسف یعقوب نژاد در نشست شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی استان خراسان شمالی با اصحاب رسانه اظهار کرد: درآمد حاصل از وصول مالیات‌های استان خراسان شمالی در سال گذشته بالغ‌بر سه هزار 357 میلیارد ریال بوده است که دو هزار و 240 میلیارد ریال آن مالیات عملکرد و یک هزار و 110 میلیارد ریال آن مالیات بر ارزش‌افزوده بوده است.

وی با بیان اینکه درآمد مالیاتی خراسان شمالی در سال گذشته نسبت به سال 97 حدود 19 درصد رشد داشته است، افزود: 88 درصد از درآمدهای مصوب مالیاتی سال 98 استان محقق شده است.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی با بیان اینکه علاوه بر مالیات عملکرد و مالیات بر ارزش‌افزوده، در خصوص عوارض ارزش افزود نیز درآمد وصول شده است، تصریح کرد: در سال 98 علاوه بر مالیات عملکرد و مالیات ارزش‌افزوده بالغ‌بر 810 میلیارد ریال عوارض ارزش‌افزوده در خراسان شمالی وصول و به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان واریز شده است که این مبلغ نیز نسبت به سال 97 سه درصد رشد داشته است.

وی درخصوص تخصیص مبالغ واریزی مالیات عوارض ارزش‌افزوده خراسان شمالی تصریح کرد: از 810 میلیارد ریال عوارض ارزش‌افزوده، 540 میلیارد ریال آن به حساب شهرداری‌های استان، 260 میلیارد ریال به حساب روستاها و 7 میلیارد ریال نیز به حساب مناطق عشایری واریز شده است که علاوه بر این مبالغ 160 میلیارد ریال مالیات و عوارض ارزش‌افزوده نیز به صادرکنندگان استان استرداد و از میزان درآمد مالیاتی کسر شده است.

یعقوب نژاد گفت: در سه‌ماهه نخست امسال یک هزار و 60 میلیارد ریال از درآمدهای مالیاتی استان وصول شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 43 درصدی برخورد است.

وی در خصوص سهم هریک از منابع تأمین مالیات استان تصریح کرد: 30 درصد از درآمدهای مالیاتی استان مربوط به شرکت پتروشیمی خراسان، 30 درصد دیگر مربوط به ارزش‌افزوده، 27 درصد مربوط به مالیات حقوق کارمندان و 13 درصد مربوط به شرکت‌های خصوصی، مشاغل آزاد و انتقالات ارث‌ومیراث است.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در سه‌ماهه نخست امسال علاوه بر درآمد مالیاتی گفته‌شده، 248 میلیارد ریال نیز عوارض وصول شده است که این مبلغ به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان واریز شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 38 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به تأثیر بحران ویروس کرونا بر درآمد مشاغل استان خاطرنشان کرد: اداره کل امور مالیاتی به‌تبع سازمان امور مالیاتی کشور و مصوبه ستاد کشوری ویروس کرونا، به‌منظور حمایت از مشاغل آسیب‌دیده از بحران ویروسی کرونا، مهلت پرداخت مالیات و ارسال اظهارنامه‌های مالیاتی برای مؤدیان مالیاتی مشاغل آسیب‌دیده را تمدید کرد.

انتهای پیام/آ

نظرات

ارسال نظر