خراسان شمالی در دهه کرامت میزبان خدام رضوی می‌شود | پایگاه اطلاع رسانی شرق 24
 • |
 • یکشنبه , ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

 • |
 • 29 شعبان 1442

 • |
 • 2021/4/11

 • سرپرست نمایندگی آستان رضوی در خراسان شمالی:

  خراسان شمالی در دهه کرامت میزبان خدام رضوی می‌شود

  خراسان شمالی در دهه کرامت میزبان خدام رضوی می‌شود

  دبیر کانون‌های خدمت رضوی در خراسان شمالی گفت: امسال نیز همچون سال‌های گذشته، حضور خدام رضوی را در 7 شهرستان استان داریم و تمامی برنامه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می شود.

  به گزارش خبرگزاری شرق 24 از بجنورد، محمد اکبرزاده سرپرست نمایندگی آستان رضوی در خراسان شمالی در نشست هم‌اندیشی برنامه‌های دهه کرامت اظهار کرد: نمایندگی کانون‌های خدمت رضوی در خراسان شمالی در تلاش است تا در دهه کرامت، افراد نیازمند جا مانده از کمک‌های معیشتی در ماه رمضان را از کمک‌های معیشتی بهره‌مند سازد.

  وی با بیان اینکه در ماه رمضان امسال، بیش از 7 هزار سبد معیشتی بین نیازمندان خراسان شمالی از سوی آستان قدس در قالب رزمایش مواسات توزیع شده است، افزود: با توجه به محدودیت‌های کشور در بحران ویروس کرونا، بسیاری از برنامه‌های فرهنگی محدودشده‌اند، به همین سبب کانون‌های خدمت رضوی در نظر دارد تا در اجرای برنامه‌های دهه کرامت از ظرفیت صداوسیما و فضای مجازی استفاده کند.

  اکبرزاده محور برنامه‌های دهه کرامت را تأکید بر ترویج معارف رضوی متناسب با سیره اجتماعی امام  رضا (ع)، تبیین و تبلیغ فرهنگ زیارت، تأکید بر گسترش همدلی عمومی و گفتمان خدمت کریمانه در عرصه‌های مختلف اجتماعی بر مبنای محبت امام هشتم (ع)، جهت‌دهی شاد و نشاط عمومی با تأکید بر شادی و نشاط مؤمنانه، توجه به مطالبات مقام معظم رهبری به‌ویژه شعار سال جهش تولید، آمادگی جامعه جهانی برای تمسک و توسل به معارف ناب اهل‌بیت (ع) و امام رضا (ع) با توجه به شرایط اضطراری فعلی عنوان کرد.

  دبیر کانون‌های خدمت رضوی در خراسان شمالی اکبرزاده گفت: ترویج معارف رضوی را از مهم‌ترین اهداف برگزاری برنامه‌های این دهه است؛ همچنین با توجه به اینکه در حال حاضر امکان زیارت حرم مطهر رضوی با توجه به شرایط کرونا، محدودشده بیشتر برنامه‌ها معطوف به زیارت از راه دور است.

  وی با بیان اینکه با وجود محدودیت‌های متعدد، تلاش می‌شود تا مراسم دهه کرامت باکیفیت مطلوبی برگزار شود تصریح کرد: به مناسبت نخستین سال شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی و برگزاری نخستین دهه کرامت بعد از شهادت ایشان، در دهه کرامت امسال، این شهید بزرگوار به‌عنوان خادم امام رضا (ع) و سید الشهداء مقاومت معرفی می‌شود.

  سرپرست نمایندگی آستان رضوی در خراسان شمالی با بیان اینکه یکی از ابتکارات آستان قدس رضوی استفاده از نذورات هر استان در همان استان است، خاطرنشان کرد: باید در خصوص فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ نذر و وقف در استان خراسان شمالی برنامه‌ریزی شود تا اهالی این استان، نذورات رضوی خود را به‌جای پرداخت در مشهد مقدس به دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان پرداخت کنند.

  اکبرزاده بیان کرد: باید تلاش شود تا خیرین و کمک‌های مردمی و نذورات را در استان فعال کرد، زیرا نذوراتی که به دفتر آستان قدس رضوی استان خراسان شمالی پرداخت می‌شود به‌طور کامل در همین استان هزینه می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اولویت‌دار خراسان شمالی، ازدواج جوانان است، تصریح کرد: در سال گذشته کانون‌های خدمت رضوی در خراسان شمالی با همکاری آستان قدس، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و خیرین به 135 نفر از زوج‌های نیازمند این استان جهیزیه اهدا کرد.

  انتهای پیام/


  پر بازدید ها

  اخبار کرونا