بجنورد قطب توسعه ارتباط با کشور ترکمنستان می‌شود | پایگاه اطلاع رسانی شرق 24
 • |
 • یکشنبه , ۵ بهمن ۱۳۹۹

 • |
 • 11 جماد ثاني 1442

 • |
 • 2021/1/24

 • استاندار خراسان شمالی:

  بجنورد قطب توسعه ارتباط با کشور ترکمنستان می‌شود

  بجنورد قطب توسعه ارتباط با کشور ترکمنستان می‌شود

  استاندار خراسان شمالی گفت: با ایجاد و توسعه پروازهای مسیر بجنورد به ترکمنستان و بالعکس، بجنورد می‌تواند یک قطب برای ارتباط با این کشور همسایه باشد و آینده درخشانی را پیش رو داشته باشیم.

  به گزارش خبرگزاری شرق 24 و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری خراسان شمالی، دکتر محمدعلی شجاعی در نشست استانی هماهنگی برقراری پرواز مسیر بجنورد-عشق‌آباد، اظهار کرد: از ابتدای حضورم در استان پیگیر افزایش پروازها و ارتباط با کشور ترکمنستان بودم و ازآنجایی‌که هیچ‌گونه ارتباط زمینی بین استان خراسان شمالی و این کشور همسایه وجود ندارد تلاش کردیم بحث پروازهای بین‌المللی را برای نخستین بار در بجنورد داشته باشیم

  شجاعی افزود: با حضور در نشست کمیسیون مشترک دولت‌های ایران و ترکمنستان بنده و برقراری پرواز بین بجنورد و عشق‌آباد را مطرح شد و درنهایت این مورد در تفاهم‌نامه بین دو کشور لحاظ و فرودگاه بجنورد به‌عنوان یکی از فرودگاه‌های برقراری این پرواز عنوان شد.

  وی ادامه داد: در حال حاضر هیچ پروازی به کشور ترکمنستان از ایران برقرار نیست و با پیگیری‌های صورت گرفته و همکاری‌های مسئولان ملی و شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هفته گذشته طی نامه‌ای شروع پرواز مسیر بجنورد-عشق‌آباد تا یک ماه آینده اعلام شد.

  استاندار خراسان شمالی با اشاره به اعلام آمادگی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما برای برقراری دو پرواز هفتگی از بجنورد به عشق‌آباد و بالعکس، تصریح کرد: دو پرواز هفتگی مسیر بجنورد-عشق‌آباد به ظرفیت پروازهای فعلی استان افزوده می‌شود و تعداد پروازهای ایران ایر استان به ۵ پرواز می‌رسد.

  وی ادامه داد: برای تأمین تجهیزات لازم جهت برقراری پروازهای خارجی کمبودها جمع‌بندی شود تا بتوانیم از سطح ملی موضوع را پیگیری کنیم.

  شجاعی تصریح کرد: هر دستگاه اجرایی مربوط برای برقراری پروازهای خارجی که نیاز به مجوز از سطح ملی دارد باید تا ۵ روز آینده این مجوزها را کسب کند.

  وی با تأکید بر اینکه تمامی پروتکل‌های بین‌المللی پرواز باید از سوی همه دستگاه‌های اجرایی مربوط رعایت شود، خاطرنشان کرد: بانک ملی و مخابرات استان باید موضوعات مربوط به امکانات ارزی و مخابراتی لازم را فراهم کنند.

  نماینده عالی دولت در خراسان شمالی گفت: لیست اقلام ممنوع‌الورود طی مکاتبه‌ای از سوی گمرک استان با سایر دستگاه‌های اجرایی جمع‌بندی و در اختیار پلیس و سپاه قرار بگیرد.

  شجاعی با بیان اینکه پروتکل‌های بین‌المللی بهداشتی در خصوص ویروس کرونا از سوی دانشگاه علوم پزشکی جمع‌بندی شود، افزود: برای تسریع در رفت‌وآمدها باید نحوه صدور ویزا باید در نشست با سفیر ترکمنستان در ایران و سفیر ایران در ترکمنستان بررسی شود.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود بر فعال شدن شرکت‌های گردشگری استان برای جذب توریست از سراسر کشور جهت پرواز به کشور ترکمنستان تأکید کرد و افزود: باید تمام نیروهای گردشگری استانی و ملی برای جذب توریست جهت برقراری تور گردشگری به ترکمنستان فعال شوند.

  استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: با توجه به زیرساخت‌های پزشکی استان می‌توانیم بحث توریست درمانی را پیگیری کنیم.

  وی گفت: در راستای پیشرفت و توسعه روابط بین استان خراسان شمالی و کشور ترکمنستان از بخش خصوصی به‌صورت حداکثر استفاده می‌کنیم.

  انتهای پیام/


  پر بازدید ها

  اخبار کرونا