ماهانه 34 میلیارد ریال مستمری به مددجویان خراسان شمالی اعطا می‌شود | پایگاه اطلاع رسانی شرق 24
 • |
 • یکشنبه , ۵ بهمن ۱۳۹۹

 • |
 • 11 جماد ثاني 1442

 • |
 • 2021/1/24

 • مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی:

  ماهانه 34 میلیارد ریال مستمری به مددجویان خراسان شمالی اعطا می‌شود

  ماهانه 34 میلیارد ریال مستمری به مددجویان خراسان شمالی اعطا می‌شود

  مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی گفت: ماهانه بالغ‌بر 34 میلیارد ریال مستمری به حساب 22 هزار و 853 مددجوی خراسان شمالی واریز می‌شود.

  به گزارش خبرگزاری شرق 24 از بجنورد، اسماعیل قربانی مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته بهزیستی در محل سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد، اظهار کرد: اداره کل بهزیستی خراسان شمالی به بیش از 210 هزار نفر در این استان خدمت‌ ارائه می دهد که از این تعداد به 22 هزار و 853 نفر از قبیل اعضا و سرپرستان خانواده‌های مددجو بالغ‌بر 34 میلیارد ریال مستمری اعطا می کند.

  قربانی با بیان اینکه سازمان بهزیستی کشور یکی از سازمان‌های پیشرو در امر واگذاری امور به بخش غیردولتی است، گفت: اداره کل بهزیستی خراسان شمالی با 615 مرکز و موسسه دولتی و غیردولتی در خصوص واگذاری خدمات در 13 زمینه گوناگون به تفاهم رسیده است.

  وی با اشاره به اینکه ماهانه 12 میلیارد ریال به مراکز خدمات‌دهی بهزیستی خراسان شمالی یارانه پرداخت می‌شود تصریح کرد: در خراسان شمالی 62 مرکز نگهداری شبانه‌روزی سالمندان، معلولین، معتادان، زنان آسیب‌دیده و کودکان بی‌سرپرست، 42 مرکز مشاوره حضوری، 230 مهدکودک و 84 مرکز ترک اعتیاد فعالیت می‌کند.

  مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی با بیان اینکه در سال گذشته و با همکاری بنیاد مسکن خراسان شمالی 371 واحد مسکونی در اختیار مددجویان استان قرار گرفته است، افزود: این واحدهای مسکونی با اختصاص اعتباری حدود 35 میلیارد ریال از سوی بهزیستی خراسان شمالی و مابقی از محل تسهیلات بنیاد مسکن استان ساخته‌شده و در اختیار مددجویان و زنان سرپرست خانوار قرار گرفته است.

  وی با اشاره به اینکه امسال با راه‌اندازی مرکز اورژانس اجتماعی در شهر گرمه و جاجرم پوشش 100 درصدی اورژانس اجتماعی استان محقق می‌شود بیان کرد: خراسان شمالی هفتمین استان کشور است که مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد را راه‌اندازی می‌کند که تأثیر بسزایی در کنترل، درمان و پیشگیری اعتیاد دارد.

  قربانی با بیان اینکه امسال 330 میلیارد ریال اعتبار به‌منظور اشتغال‌زایی به مددجویان استان اختصاص می‌یابد گفت: این اعتبارات به مددجویان واجد شرایط که آمادگی اشتغال‌زایی در زمینه خویش‌فرمایی و کارفرمایی داشته باشند، داده می‌شود.

  ویبا بیان که در سال گذشته پنج هزار نفر به جمعیت مددجویان تحت پوشش اداره کل بهزیستی خراسان شمالی افزوده شد، تصریح کرد: طی یک سال گذشته تعداد مددجویان تحت پوشش خراسان شمالی از 102 هزار نفر به 107 نفر افزایش یافته است.

  مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی به اشاره به افزایش دو برابری تماس‌های تلفن مشاوره 1480 در دوران قرنطینه ویروس کرونا خاطرنشان کرد: با توجه به لزوم افزایش کیفیت و کمیت تلفن مشاوره 1480 بهزیستی، این اداره کل از اول اسفند سال 98 تاکنون ساعت کاری خود را از 12 ساعت کاری به 16 ساعت کاری و در تمام روزهای هفته افزایش داده است.

  انتهای پیام/

   


  پر بازدید ها

  اخبار کرونا