قیمت‌گذاری مرغ بر اساس توان خرید مردم انجام می‌شود

استاندار خراسان شمالی با تأکید بر لحاظ کردن توان مردم برای خرید مرغ در استان گفت: متأسفانه نبود چرخش مالی بالا و درآمد پایدار در این استان حاکم است.

 به گزارش خبرگزاری شرق 24 از بجنورد محمدعلی شجاعی در کارگروه تنظیم بازار استان اظهار کرد: کارگروه تنظیم بازار خراسان شمالی تلاش می‌کند تا با بهره‌گیری از نظرات نمایندگان مرغداری‌ها، کشتارگاه‌ها و مراکز توزیع مرغ بهره بگیرد و راهکارهای مناسب به‌منظور کنترل بازار را به کار گیرد.

وی با بیان اینکه نمایندگان مراکز توزیع، کشتارگاه‌ها و مرغداری‌ها باید راهکارها و نظرات خود را به‌صورت کتبی به سازمان صنعت، معدن و تجارت ابلاغ کنند افزود: استان خراسان شمالی به‌صورت مستقل برای تنظیم و کنترل بازار خود تصمیم‌گیری می‌کند و برای این تصمیم‌گیری توان خرید مردم استان را در نظر می‌گیرد.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به تعیین قیمت مرغ گفت: هدف ما بررسی تمامی جوانب در چارچوب قوانین و مقررات، لحاظ کردن منافع همگان و سپس تصمیم‌گیری کلی است.

شجاعی خاطرنشان کرد: ما با آنالیز کردن به نرخ مصوب مرغ دست نیافته‌ایم بلکه این قیمت بر اساس قیمت ستاد تنظیم بازار کشور است.

گفتنی است مقرر شد پس از دریافت راهکارهای عملیاتی از سوی این سه قشر، جلسه‌ای در آخر همین هفته جهت اخذ یک تصمیم کلی و نهایی برگزار شود.

بر اساس آخرین اعلام ستاد تنظیم بازار کشور قیمت هر کیلوگرم مرغ به‌صورت گرم در کشور ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان است اما طی روزهای اخیر مرغداران نسبت به این موضوع اعتراض دارند و خواهان تغییر و افزایش قیمت هستند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر