400 واحد صنفی متخلف در خراسان شمالی پلمپ شد

مدیرکل بازرسی استانداری خراسان شمالی گفت: تاکنون 400 واحد صنفی در خراسان شمالی به سبب عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا پلمپ شده است.

به گزارش خبرگزاری شرق 24 از بجنورد مهدی کرامتی در نشست ستاد مدیریت کرونا خراسان شمالی اظهار کرد: در یک هفته گذشته پنج هزار و 662 اخطار به واحدهای صنفی استان که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده‌اند داده شد.

وی در خصوص میزان نظارت و بازرسی اداره کل بازرسی عملکرد و مدیریت حقوقی استانداری خراسان شمالی تصریح کرد: طی هفته گذشته تاکنون بالغ‌بر 22 هزار 477 مورد بازرسی از اصناف و ادارات استان خراسان شمالی صورت گرفته است و علاوه بر اخطار دادن به متخلفان، 400 واحد متخلف نیز پلمپ شده است.

کرامتی با بیان اینکه ورود بدون ماسک به ادارات، بانک‌ها و دفاتر پیشخوان دولت ممنوع شده است افزود: در صورت سرپیچی از این دستورالعمل، مدیر ارگان مربوطه بازخواست می‌شود.

وی همچنین اشاره به تعطیلی مجدد پارک‌ها و تفرجگاه‌های استان در روزهای آخر هفته کرد و گفت: تا اطلاع بعدی مراکز تفریحی، پارک‌ها و تفرجگاه‌های شاخص استان در روزهای پنجشنبه و جمعه تعطیل خواهند بود.

مدیرکل بازرسی استانداری خراسان شمالی ادامه داد: بر اساس مصوبه ستاد استانی مدیریت کرونا از فعالیت کافی‌شاپ‌ها، قهوه‌خانه‌ها، آرایشگاه‌ها و تالارهای خراسان شمالی جلوگیری می‌شود و طباخی‌ها، رستوران‌ها و آبمیوه فروشی‌ها تنها می‌توانند، خدمات بیرون بر ارائه دهند.

وی با بیان اینکه نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن مذهبی و مساجد تشدید می‌شود خاطرنشان کرد: تاکنون 690 میلیون ریال جریمه نقدی برای واحدهای متخلف تعیین شده است.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر