امام جمعه بجنورد: دشمن تلاش دارد مسئولان را به جان هم اندازد

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های آیین عبادی و سیاسی نمازجمعه بجنورد اظهار کرد: دشمن تلاش دارد جامعه را دو قطبی کند و کاری کند که به خودزنی دامن زده شود.
وی افزود: مردم و مسئولان هوشیار باشند چون اگر هوشیار نباشند ممکن است در دام دشمن گرفتار شوند.
وی با تاکید بر اینکه بزرگان و مسئولان نباید گرفتار حاشیه شوند گفت: این یکی می گوید موشک را ما ساخته ایم و دیگری می گوید پولش را ما داده ایم، الان وقت این حرف ها نیست و باید مراقب حاشیه ها بود.
وی اظهار کرد: پس از رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، دشمن فکر کرد با رحلت امام(ره) می تواند در کشور دردسر ایجاد کند و از این رو شاهد ناآرامی و فتنه در دانشگاه در سال 78 بودیم.
امام جمعه بجنورد افزود: این فتنه چند روز طول کشید اما با درایت رهبر معظم انقلاب و بصیرت مردم پایان یافت.
وی خاطرنشان کرد: 10 سال پس از آن، فتنه سال 88 را راه انداختند که این فتنه نیز با تدبیر رهبر معظم انقلاب و بصیرت و هوشیاری مردم خاموش شد و نقشه‌های آنان که بیرون مرزها این فتنه را سازماندهی می کردند، نقش بر آب شد.
یعقوبی تصریح کرد: اکنون باید مراقب فتنه سوم باشیم.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود به سالروز شهادت امام صادق علیه السلام اشاره کرد و گفت: رسالت حوزه تولید علم و تربیت نیروی انسانی است و در این رسالت باید در تمام عرصه ها تاثیر گذار باشد.
یعقوبی تصریح کرد: حوزه علمیه ما نباید فقط به موضوع علم بپردازد و از سیاست غفلت کند و دانشگاه ها نیز این گونه نباشد که فقط به سیاست توجه داشته، سیاست زده شوند و از علم غفلت کنند.

7185/ 1744 خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: علی اصغرافتاده

نظرات

ارسال نظر