۱۷ زندانی خراسان شمالی از عفو رهبری بهره‌مند شدند

رئیس‌کل دادگستری خراسان شمالی: به مناسبت عید سعید غدیر خم 17 نفر از مددجویان زندان‌های استان خراسان شمالی از عفو مقام معظم رهبری بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرگزاری شرق 24 از بجنورد و به نقل از روابط عمومی دادگستری کل خراسان شمالی حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسدالله جعفری بابیان اینکه طبق بررسی‌های به‌عمل‌آمده درمجموع ۱۷ نفر از مددجویان زندان‌های استان از عفو مقام معظم رهبری به مناسبت عید سعید غدیر سال ۱۳۹۹ بهره شدند اظهار کرد: از این تعداد ۱۵ مددجو آزاد و ۲ نفر نیز با اعمال تخفیف‌های قانونی از بخشودگی قسمتی از مجازات حبس (تقلیل حبس) برخوردار شدند.

گفتنی است به مناسبت اعیاد سعید قربان و غدیر خم، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات دو هزار و یک‌صد و سی‌وپنج تن (۲۱۳۵) از محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی، رئیس قوه قضاییه به مناسبت فرارسیدن اعیاد سعید قربان و غدیر خم در نامه‌ای به رهبر انقلاب اسلامی پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات این محکومان را که پرونده‌های عفو آنان در کمیسیون عفو و بخشودگی بررسی‌شده و واجد شرایط لازم تشخیص داده شده‌اند، ارائه کرد که این پیشنهاد در اجرای بند ۱۱ اصل ۱۱۰ قانون اساسی موردقبول حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قرار گرفت.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر