راز و جرگلان نیازمند توسعه زیرساختی توأم با تحول فکری است

استاندار خراسان شمالی گفت: راز و جرگلان نسبت به باقی شهرستان‌های استان کمتر توسعه‌یافته است و نیازمند توجه و تحول امکانات زیربنایی توأم با تحول فکری است.

 

به گزارش خبرگزاری شرق 24 محمدعلی شجاعی در نشست با فعالین سیاسی فرهنگی و اجتماعی شهرستان راز و جرگلان اظهار کرد: همیشه نگاه تک‌بعدی و عدم توجه به تمام شاخص‌های تأثیرگذار در تصمیم‌گیری، سبب بروز نتیجه نه‌چندان ایده آل شده است.

شجاعی با بیان اینکه در تصمیم‌گیری‌ها باید به بخش‌های زیربنایی توجه ویژه‌ای شود خاطرنشان کرد: عدم توجه به زیرساخت‌ها و تأمین امکانات زیربنایی سبب کاهش بازدهی و دستیابی به نتیجه نه‌چندان مطلوب می‌شود و به همین سبب سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را برای تأمین امکانات زیربنایی شهرستان راز و جرگلان مأمور کرده‌ایم.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه از ابتدای انتصاب خود در سمت استانداری خراسان شمالی بالغ‌بر 20 مرتبه به شهرستان راز و جرگلان سفر کرده است افزود: این شهرستان علاوه بر نیاز به پل، سد، راه و دیگر امکانات زیربنایی، نیازمند تحول فکری است.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با اشاره به استفاده از ظرفیت علمای اهل سنت، حوزه‌های علمیه و معلمان رازوجرگلان در مسیر توسعه شهرستان تصریح کرد: یکی از پیش‌نیازهای اساسی برای گام نهادن در مسیر توسعه و سریع‌تر طی کردن این مسیر، استفاده از ظرفیت‌های آموزش‌وپرورش و علمای نخبه جامعه است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر لزوم توجه ویژه به مسائل فرهنگی بانوان شهرستان راز و جرگلان بیان کرد: باید مجمع مشورتی بانوان شهرستان با هدف تعریف برنامه‌ها و امور ویژه بانوان تشکیل شود و در این مجمع فعالیت‌های ریشه‌ای، عمیق و اثرگذار تعریف شود و از انجام و تصمیم‌های سطحی خودداری شود.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به تصویب بیش از ۱0۰ میلیارد ریال مصوبه در راستای پیشرفت و توسعه راز و جرگلان خبر داد: در مراکز ۶ دهستان شهرستان راز و جرگلان زمین ورزشی ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر