خراسان شمالی در حال خروج از پیک دوم کرونا است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: هم‌اکنون خراسان شمالی در حال گذر از موج دوم شیوع کرونا است و موارد بستری روزانه اکنون کاهش‌یافته و در حال خروج از بحران هستیم.

به گزارش خبرگزاری شرق 24 از بجنورد سید احمد هاشمی در نشست ستاد استانی کرونا خراسان شمالی به آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان اشاره و اظهار کرد: هم‌اکنون خراسان شمالی در حال گذر از موج دوم شیوع کرونا است و موارد بستری روزانه اکنون کاهش‌یافته و در حال خروج از بحران هستیم.

وی با بیان اینکه میزان مرگ‌ومیر روزانه مبتلایان در خراسان شمالی کاهش یافته است تصریح کرد: هم‌اکنون موارد بستری در استان به ۲۱۰ مورد رسیده و شهرستان‌های استان در حال گذر از پیک دوم هستند.

وی از اجرای ۷۰ درصدی استفاده از ماسک توسط مردم در استان خبر داد و تصریح کرد: در مراسم‌های عزاداری محرم باید دستورالعمل‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک، شست و شوی دست‌ها، رعایت فاصله حداقل ۲ متری و حداکثر زمان ۲ ساعته برای اجرا مراسم رعایت شود.

هاشمی در انتها با تأکید بر ممنوعیت استفاده از فضای سربسته بدون تهویه گفت: دسته روی، برپایی ایستگاه صلواتی، موکب داری و همچنین طبل و سنج ممنوع است.

گفتنی است از ۴ مردادماه تاکنون استان خراسان شمالی در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر