141 پروژه دولتی و خصوصی در بجنورد افتتاح شد | پایگاه اطلاع رسانی شرق 24
 • |
 • سه شنبه , ۶ آبان ۱۳۹۹

 • |
 • 11 ربيع أول 1442

 • |
 • 2020/10/27

 • فرماندار بجنورد:

  141 پروژه دولتی و خصوصی در بجنورد افتتاح شد

  141 پروژه دولتی و خصوصی در بجنورد افتتاح شد

  فرماندار بجنورد گفت: 141 پروژه دولتی و خصوصی با اعتباری بالغ‌بر دو هزار و 840 میلیارد ریال در هفته دولت در شهرستان بجنورد افتتاح شد.

  به گزارش خبرگزاری شرق 24 از بجنورد فرماندار بجنورد در نشست مشترک اصحاب رسانه و برخی از مسئولین شهرستانی در بجنورد که به مناسبت گرامیداشت هفته دولت برگزار شد اظهار کرد: با توجه به وضعیت کرونا افتتاحیه پروژه‌های هفته دولت به‌صورت متمرکز در سطح استان انجام گرفت و در حوزه شهرستان بجنورد تعداد ۱۴۱ پروژه با اعتباری بالغ‌بر دو هزار 840 میلیارد تومان بصورت متمرکز در شهرستان افتتاح شد.

   وی با اشاره به اینکه از این تعداد 103 مورد پروژه دولتی و 38 مورد پروژه خصوصی بوده است افزود: در حوزه دولتی یک هزار و 590 میلیارد ریال و در بخش خصوصی نیز بالغ‌بر یک هزار و 240 میلیارد ریال اعتبار برای افتتاح پروژه‌های افتتاح‌شده در هفته دولت امسال هزینه شده است.

  عوض زاده با اشاره ‌به تنگناهای مالی و اقتصادی موجود در شهرستان بجنورد خاطرنشان کرد: در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان بجنورد مقرر شد تا مدیران دستگاه‌های اجرایی تلاش کنند تا بستر مناسبی برای مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوص در حوزه‌های مختلف صنعتی و اقتصادی شهرستان فراهم شود.

  وی با اشاره به سفر اخیر رئیس‌جمهور به استان خراسان شمالی بیان کرد: در سفر رئیس‌جمهور تفاهم‌نامه‌های مناسبی با بانک‌های عامل نوشته شد و پروژه‌های خصوصی که دارای توجیه اقتصادی خوبی باشند به‌منظور دریافت تسهیلات بانکی به بانک‌های عامل استان معرفی می‌شوند.

  فرماندار بجنورد با اشاره به پروژه‌های شاخص حوزه بهداشت و درمان شهرستان بجنورد گفت: بر اساس آخرین گزارش دریافتی از دانشگاه علوم پزشکی استان مرکز جراحی بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) بجنورد با اعتباری بالغ‌بر 200 میلیارد ریال در دو روز گذشته افتتاح شد.

  وی با بیان اینکه ساخت دانشکده دندانپزشکی و کلینیک تخصصی بیمارستان امام علی (ع) بجنورد از دیگر پروژه‌های شاخص حوزه بهداشت، درمان و علوم پزشکی شهرستان بجنورد در سال جاری محسوب می‌شود افزود: پروژه دندانپزشکی با اعتباری بالغ‌بر 23 میلیارد و 500 میلیون ریال و کلینیک تخصص بیمارستان امام علی (ع) نیز با اعتباری بالغ‌بر 210 میلیارد ریال در انتهای تیرماه امسال افتتاح و به ‌بهره‌برداری رسیدند.

  فرماندار بجنورد در خصوص پروژه‌های حوزه آب و فاضلاب شهرستان بجنورد بیان کرد: سرانه مصرف آب شهر بجنورد 750 لیتر در ثانیه است که 450 لیتر آن از سد شیرین دره و مابقی از چاه‌های اطراف بجنورد تأمین می‌شود و به سبب بارندگی کمی که در شهرستان بجنورد وجود دارد، چاه‌های تأمین‌کننده آب به‌خوبی پاسخگوی نیاز آب شهر نیستند و به همین سبب همواره یکی از دغدغه‌های شهروندان بجنوردی، قطعی آب شرب در فصل گرما بوده است.

  وی اظهار کرد: بهره‌برداری بیشتر از 450 لیتر بر ثانیه از آب سد شیرین دره نیازمند رفع برخی نواقص شبکه برق سد است که با توجه به طرح مناسبی که در جلسه کمیته برنامه‌ریزی استان ارائه شد و در دست اجراست دیگر مشکلی در برداشت آب از سد شیرین دره نداریم.

  عوض زاده افزود: علاوه بر طرح بهبود شبکه برق سد شیرین دره به‌منظور افزایش بهره‌برداری از آب این سد، شش حلقه چاه آب نیز در منطقه پلنگ دره، حصارگرمخان، کلاته نقی و آهکی حفر می‌شود که با بهره‌برداری از این چاه‌ها می‌توان 50 لیتر بر ثانیه از سرانه مصرفی آب بجنورد را تأمین کرد.

  وی با اشاره به پروژه‌های گازرسانی شهرستان بجنورد تصریح کرد: تمام روستاهای دارای بیش از 20 خانوار سکنه شهرستان بجنورد تا پایان امسال به شبکه گازی شهرستان متصل می‌شوند.

  فرماندار بجنورد در خصوص پروژه‌های نوسازی و مرمت مدارس شهرستان بجنورد اظهار کرد: پروژه تخریب، بازسازی و احداث 48 مدرسه با اعتباری بالغ‌بر 700 میلیارد ریال و احداث شش سالن ورزشی در مدارس شهرستان با اعتبار 90 میلیارد ریال اجرا شده است.

  انتهای پیام/

   

   

   

   

   


  پر بازدید ها

  اخبار کرونا