سیل سد شیروان را گل‌آلود کرد

جاری شدن سیلاب و ورود گل‌ولای به مخزن سد بارزوی شیروان، موجب خروج موقت آب این سد از مدار مصرف شهروندان شیروانی شد.

  به گزارش خبرگزاری شرق 24 از شیروان روز دوشنبه بر اثر بارندگی‌های عصر دیروز و جاری شدن سیلاب، آب شرب و کشاورزی حوزه میانی سد بارزوی این شهرستان موقتاً قطع شده است.

میزان بارندگی دیروز شهرستان شیروان را ۱۹ میلی‌متر بود و در پی بارندگی، حجم بالایی از رواناب و رسوبات وارد دریاچه سد شده که به‌منظور جلوگیری از افت کیفیت آب مصرفی شهروندان و وارد آمدن خسارت به تأسیسات آبی، موقتاً خط انتقال آب سد برای مصارف شرب و کشاورزی قطع است.

با توجه به قطعی آب سد، برای جلوگیری از افت آب مصرفی شهروندان شیروانی، آب چاه‌های شهری وارد مدار مصرف شرب شده است.

آب برخی روستاهای شهرستان بر اثر سیل دیروز قطع شد و کارشناسان اعزامی اداره آب و فاضلاب به مناطق خسارت‌دیده از سیل دیروز، گزارش داده‌اند که جریان سیل آب آشامیدنی روستای سنجد و بخش‌هایی از شبکه آب شرب روستاهای نظرعلی و قلهک سفلی را قطع کرده است.

جاری شدن سیلاب خسارت‌هایی به تأسیسات آب وارد کرده که اینک گروه‌های اعزامی اداره آبفا شهرستان سرگرم رفع ایراد برای برقراری مجدد آب شرب اهالی این روستاها هستند.

گفتنی است، بارندگی و جاری شدن سیلاب عصر دیروز به بسیاری از راه‌های روستایی، ابنیه فنی، باغ‌ها، اراضی کشاورزی و شبکه‌های آب روستایی شیروان خسارت وارد کرده است که برآورد خسارت آن توسط دستگاه‌های مربوطه در دست انجام است.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر