مراودات مرزی خراسان شمالی با ترکمنستان افزایش می‌یابد

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خراسان شمالی با اشاره به اهمیت بازگشایی مرز خراسان شمالی با کشور ترکمنستان٬ گفت: نخستین اولویت کاری حوزه سیاسی استان٬ این موضوع است.

به گزارش خبرگزاری شرق 24 از بجنورد٬ احمد برادران در حاشیه آیین معارفه معاون جدید سیاسی اجتماعی استانداری خراسان شمالی٬ در تشریح برنامه‌های کاری این معاونت اظهار کرد: استان خراسان شمالی بیش از 300 کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان دارد و این یک مزیت بسیار مهم است.

وی افزود: با توجه به سیاست ارتباط با همسایگان و لزوم مراودات اقتصادی با کشور ترکمنستان برای توسعه خراسان شمالی٬ رایزنی‌های زیادی با طرف ترکمنستانی انجام‌شده و این موضوع در اولویت قرار دارد.

معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: فرصت مرزی برای استان خراسان شمالی باید احیا و ایجاد شود و مبادلات کالا و حوزه کشاورزی باید موردتوجه قرار گیرد. هم‌چنین در توسعه فرهنگی نیز مرز بسیار مهم است.

براداران تأکید کرد: با دستور اخیر وزیر کشور٬ باید روند مبادلات اقتصادی در مرزها تسهیل شود و تلاش می‌کنیم نخستین نشست سیاسی استان برای رفع و تسهیل مبادلات اقتصادی در استان برگزار شود.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر