محرم امسال، نماد عقلانیت دینی بود

امام‌جمعه بجنورد گفت: محرم امسال با رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی در نظر گرفته‌شده به‌خوبی برگزار شد و این همکاری و همراهی هیئت‌های عزاداری و عزاداران حسینی نشان‌دهنده آمیختگی عقلانیت و دیانت در جامعه اسلامی است.

به گزارش شرق 24 حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در آیین عبادی نماز جمعه بجنورد اظهار کرد: محرم امسال با تمام تفاوت‌ها و محدودیت‌ها، متمایزتر از هرسال برگزار شد و عزاداران حسینی در استان خراسان شمالی به پیروی از توصیه‌های مقام معظم رهبری و ستاد مقابله با کرونای کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی این واقعه بزرگ تاریخی و دینی را گرامی داشتند.

وی با تقدیر و تشکر از هیئت‌های مذهبی شهرستان بجنورد افزود: محرم امسال نماد دیانت و عقلانیت بود و هیئت‌های مذهبی عاقلانه و با رعایت نکات بهداشتی به عزاداری پرداختند و این مسئله سبب تقدیر مقام معظم رهبری از هیئت‌های مذهبی و عزاداران حسینی کشور شد.

امام‌جمعه بجنورد با اشاره به بازگشایی مدارس در استان خراسان شمالی بیان کرد: تربیت جامعه‌ای در تراز نظام اسلامی در آموزش‌وپرورش میسر است و با توجه به شرایط ایجادشده باید در این مسیر همگان کمک کنند.

حجت‌الاسلام یعقوبی با تأکید بر رعایت عدالت آموزشی در مدارس تصریح کرد: نباید میان آموزش دانش آموزان مدارس دولتی و غیردولتی اختلاف و تبعیض فاحشی باشد و تا حد ممکن باید تمام دانش آموزان از امکانات آموزشی به‌طور یکسان برخوردار باشند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با ابراز تأسف نسبت به عدم اجرای کامل سند تحول آموزش‌وپرورش گفت: جذب معلمان در دانشگاه فرهنگیان و تبیین و تشریح سند تحول برای دبیران ازجمله اقدامات مهمی است که باید انجام شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی در انتها نسبت به موضوع وضعیت مهدهای کودک نیز گفت: انتقاد رهبر انقلاب به مهدهای کودک باید موردتوجه قرار گیرد و باید توجه بیش‌ازپیش به این بخش از تعلیم و تربیت کودکان توجه و دقت شود.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر