آسیب های اجتماعی به حد نگران کننده ای رسیده است

به گزارش ایرنا، محمدتقی ایرانی یکشنبه در همایش تجلیل از برگزیدگان جشنواره های دانش آموزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان اظهار کرد: دولت تلاش دارد با همکاری تمام دستگاه های اجرایی، جلوی آسیب های اجتماعی را بگیرد.
وی افزود: آسیب ها و بحران اخلاقی محدود به یک کشور و چند کشور نیست اما این آسیب ها در جامعه ما به سطح نگران کننده ای رسیده است.
وی با بیان اینکه جامعه ما به سلامت روانی و امنیت روانی نیاز دارد، به حادثه قتل آتنا اصلانی اشاره کرد و گفت: این برای ما سنگین است که یک فرد روانی و روان پریش، دختر هفت، هشت ساله ای را به قتل برساند، این حادثه غمناک بود و حتی یک مورد آن نیز نباید وجود داشته باشد و باید بیشتر بر روی این مسائل کار شود.
ایرانی در بخش دیگر سخنان خود بر غنی سازی برنامه های اوقات فراغت تاکید کرد و افزود: برخی خانواده در تابستان نیز به فکر برنامه های تقویتی و علمی برای فرزندان هستند و تنها بر آموزش های علمی تاکید دارند و این درست نیست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی افزود: فضای امروز جامعه ما، فضای بانشاط است و در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی شاهد شور، نشاط و شادابی مردم در جامعه هستیم.
وی افزود: نشاط سیاسی در عرصه انتخابات 29 اردیبهشت ماه به اوج ظهور رسید و شاهد مشارکت حداکثری و حماسی مردم در پای صندوق های رای بودیم.
وی تاکید کرد: این مشارکت، نمودی از مردم سالاری دینی در ایران بود و نشان داد که مردم سالاری دینی در ایران ریشه و عمق دارد و راهی که امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب برای ما ترسیم کرده اند، راهی آزاد توام با مشارکت حداکثری مردم در تمام عرصه ها است.
ایرانی تصریح کرد: حضور مردم در عرصه های سیاسی، توطئه های دشمن را خنثی کرد و سبب شد تا تیر آنان به سنگ بخورد.
معاون فرهنگی و تربیتی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان نیز با تاکید بر اینکه دانش آموزان باید زندگی و سیره امام خمینی(ره) را مطالعه کنند گفت: باید بیشتر با انقلاب اسلامی و سیره بنیانگذار انقلاب آشنا شویم تا دشمنان از امام راحل به عنوان یک امام موزه نشین به ما معرفی نکنند.
مسعود زین العابدین اظهار کرد: تشکیل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان یکی از دستاوردهای انقلاب است که تاکنون موفقیت های خوبی داشته است.
وی افزود: رویکرد ما مشارکت گروه های همسال در انجام فعالیت ها و حل مشکلات است.
بر اساس این گزارش، در این همایش از نمایشگاه های برتر 'مدرسه انقلاب'، انجمن های اسلامی برگزیده و اعضای قرارگاه های فعال در مدارس استان تقدیر شد.
7185/ 1744/
خبرنگار: کبری علی آبادی ** انتشاردهنده: علی اصغرافتاده

نظرات

ارسال نظر