موج‌آفرینی در فضای مجازی نیازمند همگرایی فعالان این عرصه است | پایگاه اطلاع رسانی شرق 24
 • |
 • یکشنبه , ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

 • |
 • 29 شعبان 1442

 • |
 • 2021/4/11

 • امام‌جمعه بجنورد:

  موج‌آفرینی در فضای مجازی نیازمند همگرایی فعالان این عرصه است

  موج‌آفرینی در فضای مجازی نیازمند همگرایی فعالان این عرصه است

  امام‌جمعه بجنورد گفت: جریان سازی و موج‌آفرینی در فضای مجازی نیازمند همدلی و همگرایی میان فعالان فضای مجازی است.

   

  به گزارش شرق 24 از بجنورد حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا نوری در نشست با فعالان فضای مجازی استان خراسان شمالی که در محل دفتر نماینده ولی‌فقیه این استان برگزار شد اظهار کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی با ظرفیت‌ها و بودجه‌های نسبتاً قوی‌تری نسب به فعالان انقلابی فضای مجازی به کنش گری در فضای مجازی می‌پردازند و این مسئله می‌طلبد که فعالان انقلابی این عرصه با پشتکاری عظیم و همکاری و هم‌دلی بیشتری در این میدان گام بردارند.

  نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با تأکید بر این‌که امروزه مهم‌ترین نیاز فضای مجازی همگرایی و هم‌دلی بیش‌ازپیش در میان فعالان این عرصه هست افزود: فعالیت به‌صورت جزیره‌ای سبب کاهش بازدهی در فضای مجازی می‌شود.

  اسماعیل کفاشی، مدیر سازمان فضای مجازی سراج مرکز خراسان شمالی نیز در این نشست اظهار کرد: سازمان فضای مجازی سراج همواره در خصوص آموزش، رصد و تولید محتوای ارزشی فضای مجازی در کنار ارگان‌های فرهنگی استان فعالیت داشته است.

  وی افزود: سازمان فضای مجازی سراج در سال جاری بیش از چهار هزار فایل گرافیکی ازجمله، پوستر، عکس نوشت، موشن گرافی و دیگر اقسام محتوای رسانه‌ای تولید کرده و بدون هیچ‌گونه آرم و لوگویی در بسترهای قابل‌انتشار به‌منظور انتشار و بازنشر به اشتراک گذاشته‌شده است.

  کفاشی با بیان اینکه سازمان سراج در تمام عرصه‌های مرتبط با فضای مجازی آماده همکاری و خدمت‌رسانی به تمام اقشار و دستگاه‌های دولتی و خصوصی استان است گفت: در سال جاری این سازمان بیش از 7 هزار و 500 نفر در زمینه‌های گوناگون ازجمله آموزش سواد رسانه‌ای، سواد فضای مجازی، فناوری اطلاعات تحقیقات و آینده‌پژوهی آموزش داده است.

  وی با بیان اینکه علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی گوناگونی این سازمان در زمینه‌های سایبری دیگری اقدامات مؤثری داشته است تصریح کرد: سازمان فضای مجازی سراج مرکز خراسان شمالی در زمینه عملیات سایبری آتش به اختیار نیز اقدامات شایسته و تأثیرگذاری را انجام داده است.

  علی منتظران معاون آموزش، برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی این مرکز نیز در این نشست با اشاره به لزوم هم‌افزایی و همکاری بیشتر میان جبهه‌های انقلابی در فضای مجازی گفت: سازمان فضای مجازی سراج بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی و با تمام توان و نیروی انسانی خود به نیروهای انقلابی دغدغه مند خراسان شمالی هرگونه خدماتی ازجمله آموزش، محتوا و ایده را ارائه می‌دهد و با آغوشی باز پذیرای تمام اقشار و ارگان‌های دغدغه مند انقلابی است.

  منتظران با بیان اینکه سازمان فضای مجازی سراج خراسان شمالی از رده سنی پایه اقدام به شبکه‌سازی و تربیت نیروهای انقلابی متخصص در فضای مجازی کرده است خاطرنشان کرد: این سازمان با برنامه‌ریزی در تلاش است تا نیروی انسانی کارآمد و متخصص آتش به اختیار خود را از همان سنین پایه تربیت کند.

  انتهای پیام/

   

   

   


  پر بازدید ها

  اخبار کرونا