دروغ پردازی جدید عربستان علیه ایران

« ایران از بررسی و تحقیق کامل حمله به سفارت عربستان در سال 2016 خودداری می کند...»

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، پایگاه سعودی "العربیه" (alarabiya) با انتشار گزارشی به نقل از برخی مقامات سعودی عنوان کرده است که ایران از تحقیق و بررسی کامل حادثه حمله به سفارت این کشور در تهران و مشهد خودداری می کند.


در عنوان این گزارش آمده است: «عربستان سعودی: ایران از بررسی و تحقیق کامل حمله به سفارت عربستان در سال 2016 خودداری می کند.»

 

العربیه نوشت:
«عربستان سعودی ایران را محکوم کرده است که از انجام تحقیقات کامل در رابطه با حادثه حمله به سفارت ریاض در تهران در سال گذشته خودداری کرده و این موضوع را به تاخیر می اندازد.

 

بیانیه ای که توسط وزارت امور خارجه عربستان سعودی منتشر شده است عنوان کرده است که مقامات ایران از همکاری با عربستان سعودی برای انجام تحقیقات در رابطه با این موضوع خودداری کرده اند.»

 

پایگاه رادیو فرانسه (rfi) نیز ضمن انعکاس این خبر نوشت: «یک مقام وزارت امور خارجۀ عربستان که نخواسته نامش فاش شود، گفته است که هجده ماه پس از این حملات مقامات جمهوری اسلامی ایران همچنان از پایان دادن به تحقیقات خودداری می کنند.

 

همین منبع افزوده است که مقامات ایران برای دستیابی به امتیازات دیپلماتیک در عربستان از شانتاژ استفاده می کنند.»

 

گزافه گویی مقامات سعودی در رابطه با حادثه حمله به سفارت این کشور و رسیدگی جمهوری اسلامی به این مورد در حالی است که صدها نفر از هموطنان ما در حادثه منا به علت بی کفایتی آل سعود جان خود را از دست داده اند و عربستان با تحقیر ملت ایران هنوز هیچ اقدامی برای جبران این حادثه انجام نداده است. از سوی دیگر جمهوری اسلامی به صور قاطعانه به موضوع حمله به سفارت عربستان رسیدگی کرده است.

 

506

نظرات

ارسال نظر