ایرانی ها متحد آمریکا هستند!

گروه وابسته به رضا پهلوی، طی نامه ای به نمایندگان کنگره آمریکا مدعی شدند ایرانی ها متحد آمریکا هستند.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، گروه سلطنت طلب "شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد"، طی نامه‌ای سرگشاده به نمایندگان کنگره آمریکا خاطر نشان کرد برای اعمال تحریم‌ها، بین مردم و حکومت ایران تفکیک قائل شوند.

 

به گزارش صدای آمریکا، در این نامه که روز دوشنبه در وب سایت این شورا منتشر شد، با چشم پوشی از حضور گسترده مردم در انتخابات ها و راهپیمایی ها، ضمن پشتیبانی از اعمال تحریم‌های هدفمند علیه ایران، ادعا شده مردم ایران متحد آمریکا هستند(!) و برای اعمال تحریم‌ها، باید بین این مردم و جمهوری اسلامی تفکیک قائل شد.

 

شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد، در حالی ادعای حمایت از مردم ایران و انتخابات آزاد را دارد که موسس آن رضا پهلوی، ولیعهد ناکام محمدرضا شاه است که تلاش می کند با التماس به آمریکایی ها و حکام عرب به خصوص آل سعود، تاج و تخت را مجددا به ایران بازگرداند و در این راه از هیچ اقدامی فروگذار نیست.

 

پهلوی در حمایت از ایران(!) تا جایی پیش رفته است که در مصاحبه با العربیه حتی غیرت ایرانی را هم کنارگذاشته و از واژه "خلیج" به جای "خلیج فارس" استفاده کرده است!

 

جالب اینجاست که این نامه ها و درخواست ها از مقامات آمریکایی، حتی صدای رسانه های غربی را هم درآورده است.

 

به عنوان مثال، روزنامه گاردین (Guardian) با انتشار گزارشی تحت عنوان "مردم ایران به انتخابات ها اهمیت می دهند اما گروه های حاشیه ای موسوم به دموکراتیک، نه!" با اشاره به شرکت گسترده مردم ایران در انتخابات های مختلف، عنوان کرد که اشخاصی مانند رضا پهلوی و گروه هایی مانند سازمان مجاهدین [منافقین] جایگاهی در ایران ندارند و به دنبال بهره برداری از آمریکایی های ساده لوح هستند.

 

این روزنامه با اشاره به تلاش و درخواست های مکرر رضا پهلوی برای دیدار با ترامپ، تاکید کرد مشارکت گسترده مردم ایران در انتخابات های مختلف به معنای رد پیشنهاداتی است که از سوی افرادی مانند رضا پهلوی و مریم رجوی مطرح می شود.

 

البته اقدامات رضا پهلوی آنقدر فاجعه بار و تحقیر آمیز است که کار را بر سلطنت طلب ها نیز سخت کرده و آنها را مجبور به موضع گیری کرده است.

 

سال گذشته، در سالگرد کودتای 28 مرداد، گروهی از سلطنت‌طلبان با انتشار بیانیه‌ای به رضا پهلوی هشدار دادند که اگر انتقاداتشان را نپذیرد، او آخرین ولیعهد این سلسله پادشاهی خواهد بود!

 

به نوشته وب‌سایت رادیو زمانه، براساس این بیانیه، رضا پهلوی متهم است که "بخش‌ناپذیری حاکمیت ملی‌ ایران" را به‌عنوان یک اصل به رسمیت نمی‌شناسد و ایران را یک کشور، یک ملت، یک ملیت نمی‌داند و به‌همین دلیل تمامیت ارضی و استقلال کشور را با رفتارهای سیاسی‌اش به خطر انداخته است.

 

به نظر می رسد ولیعهد ناکام محمدرضا پهلوی که سال هاست با امولی که پدرش از ایران به غارت برده، در غرب خوش گذرانی می کند، به فکر تاج و تخت و سلطنت بر ایران افتاده و در ایران حتی حاضر است همچون پدرش بخشی از ایران را هم به عنوان هدیه به غربی ها ببخشد.

 

 

106

 

نظرات

ارسال نظر