کمک‌های پزشکی سازمان ملل برای یمن فقط جنبه تبلیغاتی دارد/هدف آل‌سعود افزایش درد و رنج مردم است

کمک‌های پزشکی سازمان ملل برای یمن فقط جنبه تبلیغاتی دارد/هدف آل‌سعود افزایش درد و رنج مردم است

"حمید رزق" فعال رسانه‌ای یمنی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم وضعیت بهداشت و درمان در یمن را بحرانی توصیف کرد و در این خصوص گفت: وضعیت درمانی در یمن بسیار فاجعه‌بار است و بیماری وبا به‌خاطر ادامه یافتن محاصره شدید کشور هر روز فراگیرتر می‌شود. دشمن از رسیدن کشتی‌های حاوی کمک‌های دارویی ویژه درمان وبا و بیماری‌های واگیردار به یمن جلوگیری می‌کند و از سوی دیگر کمک‌های پزشکی و دارویی اعلام‌شده توسط سازمان ملل و سازمان‌های بین المللی بسیار ناچیز هستند و می‌توان گفت که تنها جنبه تبلیغاتی و رسانه‌ای دارند.

او همچنین توضیح داد: بیمارستان‌های ما از کمبود شدید دارو و سوخت رنج می‌برند، قیمت بالای سوخت باعث شده بیمارستانها در به کار انداختن مداوم تجهیزاتشان ناتوان شوند، علاوه بر این تعداد بیماران مبتلا به وبا و افرادی که بر اثر بمباران جنگنده‌های سعودی زخمی شده‌اند بسیار بیشتر از ظرفیت بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی کشور است.

وی ادامه داد: شرایط موجود باعث افزایش تعداد مرگ‌ومیر بر اثر وبا شده است و تمام این حوادث مقابل دیدگان سازمان ملل و سایر سازمان‌های جهانی اتفاق می‌افتد، سازمان ملل مدعی دفاع از حقوق بشر است اما در عمل به‌دنبال راضی کردن عربستان سعودی است به آنان فرصت لازم برای از بین بردن ملت یمن را می‌دهد. سعودی‌ها نیز به‌واسطه محاصره کردن یمن و بمباران شبانه‌روزی شهرها و روستاها و همچنین ممانعت از پرداخت حقوق کارمندان و سخت‌تر کردن وضعیت اقتصادی و معیشت مردم در تلاش برای به زانو در آوردن ملت یمن هستند.

این کارشناس یمنی وضعیت بیمارستان‌های صنعا، پایتخت یمن را نیز بحرانی توصیف کرد و گفت: بخش بهداشت و درمان یمن اولین قربانی جنگ و محاصره کشور است، بیمارستان‌ها در حالی که نمی‌توانند با تمام ظرفیت فعالیت کنند مملو از مجروحان و مبتلایان به وبا شده‌اند. مردم از تمام شهرهای یمن برای مداوا به صنعا مهاجرت کرده‌اند و این امر وضعیت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را بحرانی‌تر کرده است.

حمید رزق در بخش دیگری از سخنانش گفت: همچنین به‌دلیل محاصره یمن و ممانعت از رسیدن کمک‌های دارویی سازمان‌های جهانی به کشور داروهای ضروری برای درمان وبا و سایر بیماری‌های واگیردار نایاب شده است، بسیاری از داروهایی که وارد کشور می‌شود نیز با فشار عربستان به مناطقی که پشتیبان و همراه سعودی‌ها هستند می‌رسد. دشمن تلاش می‌کند با استفاده از وضعیت نابسامان بهداشتی و انسانی، مردم را در راستای منافع اشغالگران بشوراند. آنان تلاش می‌کنند با این اقدامات افکار عمومی یمن را با خود همراه و با این شیوه عربستان را منجی ملت یمن معرفی کنند.

این کارشناس یمنی تأکید کرد که سعودی‌ها در حال اجرای مجازات عمومی در یمن هستند و قصد دارند تمام مردم را به‌دلیل همراهی با ارتش و کمیته‌های مردمی مجازات کنند.

وی در همین خصوص توضیح داد: پس از ناکامی عربستان در محقق کردن اهدافش به‌واسطه گزینه‌های نظامی و مسجل شدن این امر که مردم یمن کنار ارتش و کمیته‌های مردمی ایستاده‌اند و از آنان پشتیبانی می‌کنند جنگ تبدیل به وسیله‌ای برای مجازات کل مردم شد. دشمن منبع درآمد مردم و حقوق کارمندان دولت را هدف قرار داد و محاصره کشور را شدیدتر کرد. ویران کردن زیرساخت‌های کشور و تلاش برای شایع شدن بیماری‌های واگیردار همچون وبا نیز در چهارچوب طرح عربستان و آمریکا برای مجازات کردن کل مردم یمن است. دشمن قصد دارد به این واسطه جهتگیری و اعتقاد مردم را تغییر داده و آنان را از پشتیبانی ارتش و کمیته‌های مردمی بازدارد.

رزق به تلاش مزدوران داخلی برای تخریب روحیه مردم نیز اشاره کرد و گفت: برخی مزدوران سیاسی و رسانه‌ای در داخل کشور نیز همراه با دشمن تلاش می‌کنند احساسات مردم را علیه برخی جریان‌های انقلابی برانگیزند و همواره این جریان‌ها را عامل اصلی وضع موجود می‌دانند، این افراد راه رهایی از وضع موجود را تسلیم شدن در برابر سعودی‌ها می‌دانند. البته تاکنون تمام تلاش‌های دشمن در این زمینه نیز با شکست روبه‌رو شده است.

وی در همین خصوص گفت: هم‌اکنون هدف سعودی‌ها گذشت زمان و افزایش میزان درد و رنج مردم در تمام زمینه‌ها است، با وجود مشکلات اقتصادی فراوان و شایع شدن بیماری‌های واگیردار وضعیت مردم هرهفته بحرانی‌تر می‌شود اما مردم به خداوند متعال تکیه دارند و هرگز تسلیم دشمن نخواهند شد.

حمید رزق در پایان تأکید کرد: این سیاست نیز با شکست روبه‌رو خواهد شد اما عمق جراحت‌های واردشده بر پیکره ملت یمن باعث ایجاد حس انتقام از اعراب شبه‌جزیره عرب خواهد شد و این اتفاق در آینده روی خواهد داد، مردم یمن مصمم شده‌اند عزت و قدرت خود را مجدداً احیا کنند، آنان انتقام خون‌های ریخته‌شده را گرفته و حقوق خود را احیا خواهند کرد.

انتهای پیام/*

نظرات

ارسال نظر